KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Munadevärk

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
DTriin

Female
Postituste arv : 4
Registration date : 18/10/2011

PostitaminePealkiri: Munadevärk   25.11.11 7:29

Tere

Oskaksite äkki mind võhikut nõustada. Nimelt otsin 15 päevaseid (või veidi nooremaid) mune, mida on veidi aega inkubeeritud. Endal on inkubaator olemas, et tibud saaks välja haududa, aga vaja oleks just veel munas tibu.

Kust võiksin munademüüja leida Tartust?

Kõike paremat
Triin
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja

Female
Postituste arv : 218
Registration date : 24/05/2011

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   25.11.11 7:51

Ma ei tea, aga ma tahaks loota, et keegi selliste loomkatsetaga kaasa ei lähe, et hakkab pooleldi hautatud mune müütama.
Teine teema on see, et aktiivne hautamisperiood peaks selleks aastaks läbi olema,, vähemat tavategijate jaoks, eks suured kombinaadid lase ikka ühe hooga aasta läbi.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   26.11.11 0:15

Kui tegemist on hanemunadega, mida on 5 tundi eelinkubeeritud ja hiljem nõuetekohaselt hoiustatud, siis pole probleemi.
Selline meetod annab võimaluse kauem mune säilitada. Peale 5tunnist inkubeerimist, võivad munad veel 1 kuu säilida 12-15 kraadi juures. Olen sellel aastal seda proovinud ja kooruvus oli hea. Kanamunadega pole proovinud, seega ei tea sellest midagi.

Ei saa autorist aru. Mis tähendab et oleks vaja veel munas tibu? Kas soov on saada viljastatud mune?

Kui nii, siis munamüüjaid on palju, enamusel on kukk karjas. Ostes toidumune, saad viljastatud munad. Kui on soov talvel tibusi kasvatada ja tingimused võimaldavad, siis lase käia.
Tagasi üles Go down
DTriin

Female

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   26.11.11 0:51

Vabandan, kui ennast valesti väljendasin, olen linnukasvatuse alal algaja. Nimelt mõtlesin just viljastatud mune jah, mida oleks võimalik välja inkubeerida Smile

Tänan pakkumast, kuid otsin just kanamunasid ja seda Tartu piirkonnast, sest kardan, et kui lähen mujale otsima, siis ei ole munad Tartusse jõudes enam elujõulised.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja

Female
Postituste arv : 218
Registration date : 24/05/2011

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   26.11.11 22:23

No seda muidugi, et kui tingimused võimaldavad, siis võib tibusid ka talvel kasvatada, aga enne kui loomkatsetele asuda, võiks ennast ikka põhitõdedega kurssi viia, lugedes nt siitsamast foorumist tibutamise kohta. Samuti on väga palju materjali netis olemas, sh 2 linnukasvatuse raamatut- lingid leiad "kanade" alt.

Vabandust, aga mul on väga raske uskuda, et inimene, kes otsib "munades tibusid", suudab arvestada kõigi 100 ja ühe pisiasjaga, et luua neile normaalsed tingimused, ainult tahtmisest ja inkubaatori olemasolust jääb paraku väheks.
Ma soovitan pigem võtta siis alustuseks juba mõned kanad ja proovida nendega.
Tagasi üles Go down
DTriin

Female

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   26.11.11 22:31

Minu eesmärk polegi tibusid kasvatada, vaid vajan ühe projekti jaoks viljastatud mune. Hiljem lähevad needsamad munad AHHAA keskusesse edasisele saatusele. Ei plaanigi rohkem ühtegi lindu üles kasvatada Smile Vajan lihtsalt munasid.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja

Male
Postituste arv : 306
Registration date : 01/05/2009

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   26.11.11 22:40

DTriin kirjutas:
Minu eesmärk polegi tibusid kasvatada, vaid vajan ühe projekti jaoks viljastatud mune. Hiljem lähevad needsamad munad AHHAA keskusesse edasisele saatusele. Ei plaanigi rohkem ühtegi lindu üles kasvatada Smile Vajan lihtsalt munasid.

siis sa siit küll neid ei saa.krdi katseid te jälle teete?Viljatatud munadega omletti?
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Munadevärk   Today at 19:07

Tagasi üles Go down

Munadevärk
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1