KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Küsimus hauduva kana kohta

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
tibi
Noorlind

Female
Postituste arv : 55
Registration date : 28/12/2010

PostitaminePealkiri: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 0:08

Nädal tagasi jäi kana haudele.Istub väga vapralt pesal.Söömas ja joomas pole käinud,ok,kui ei taha siis ei taha.Ennast kergendamas käis kolmapäeval korra ja rohkem pole ta pesalt ära käinud.Täna tundsin lõhna järgi,et kana on ennast jälle kergendanud,aga hunnikut otsima hakates(otsisin selleks,et ära koristada)selgus,et see nn kergendus oli tal pesakastis selja taga st. ,et ta pole isegi selleks enam pesast välja läinud.Kas see käitumine on normaalne,et ta isegi häda ei lähe pesast välja tegema rääkimata munade jahutamisest v söömisest joomisest?Mida teie arvate?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 1:31

Ju see peab nii olema,sest inkubeerimisel ei jahutata ka esimesel nädalal mune. Küll kana ise teab, millal on õige aeg mune jahutada ja kõht tühjaks läheb, muretsemiseks pole põhjust.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 5:08

Inkubeerimisel ei jahutata esimesed kaks päeva mune, siis juba jahutatakse. Muidu arvan ka, et kana teab, mida teeb Very Happy

Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 6:33

Nüüd läheb teemast kõrvale, aga....

...selle õpetuse järgi ei jahutata esimesed 6 päeva ja ma olen sellest kinni pidanud.

http://www.pticevod.com/rukovodstvo/ohlazhdenie-yaic.html

Siin ka ei jahutata algul....jahutamisel peab temperatuur langema +32 kraadini....20-30 minuti jooksul peale jahutamist peab olema tagasi haudumistemperatuuril.

Ma vaatan, et, mida täiuslikumaks inkubaatorid muutuvad, seda rohkem tekib küsimusi.
Mul vend tõi ligi 30 aastat tagasi ekskursioonlt (Kasahstani piiri äärde) endale inkubaatori,...ei ole seal ühtegi näidikut peal, kõik on juba tootja poolt paika pandud, ventilaator on peal ja töötab pidevalt,munade keeramine käib automaatselt,...veekauss on all, seda tuleb täita ja mune jahutada 15 minutit, seda ta teeb hommikuse kohvijoomise ajal.... ja tibud tulevad.
Ei mingit probleemi!

Viimati muutis seda Sooääre (22.04.12 15:09). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 6:40

Tänud arvamuste eest.Ega muud,kui tuleb kannatlikult oodata.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 6:55

Mul pole kanad mitu aastat hauduma läinud, aga aastaid tagasi ,...mina teda ei seganud, ise teadis, millal sööma läheb, millal pesale tagasi, ega lind rumal pole.
Sõi, jõi ja järsku hakkas kiire pesale minemisega.
See on küll viimane nuhtlus, kui teised kanad samasse pesasse munevad, egas need taha nii kergelt oma pesast loobuda ja kaklus on kindlustatud, sel juhul aitab ainult täielik eraldamine.

Viimati muutis seda Sooääre (22.04.12 18:34). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 8:06

Mida vähem neid haudumisel torkida, seda parem tulemus.

Viimati muutis seda Sooääre (22.04.12 15:13). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male
Postituste arv : 431
Registration date : 12/01/2011

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 8:26

Tere päikest. Mina olen küll kodaniku iga päev pesast välja tõstnud, munadele panen foteerätiku peale. Kana käib, kakerdab natuke ringi, sööb kõhu täis, laseb ennast tühjaks ja siis vaatab otsa ja nõuab pesale tagasitõstmist. Eelmine haudus sama menetlusega normaalselt välja. See, kui pesakast täis lagastatud on tunduvalt hullem. Meil on pesakastil "kardin" ees, et teised selga ronima ei hakkaks.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   22.04.12 18:10

Kana ongi oma pesaga teistest eraldatud,üksi teises ruumis.Torkinud ma teda pole,lasen rahus olla,aga jah imelik tundus see pesa reostamine.Eks ma püüan jälgida ja ise pesa puhta hoida.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male
Postituste arv : 56
Registration date : 23/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   27.04.12 5:07

Sooääre kirjutas:
Nüüd läheb teemast kõrvale, aga....

...selle õpetuse järgi ei jahutata esimesed 6 päeva ja ma olen sellest kinni pidanud.

http://www.pticevod.com/rukovodstvo/ohlazhdenie-yaic.html

Siin ka ei jahutata algul....jahutamisel peab temperatuur langema +32 kraadini....20-30 minuti jooksul peale jahutamist peab olema tagasi haudumistemperatuuril.

Ma vaatan, et, mida täiuslikumaks inkubaatorid muutuvad, seda rohkem tekib küsimusi.
Mul vend tõi ligi 30 aastat tagasi ekskursioonlt (Kasahstani piiri äärde) endale inkubaatori,...ei ole seal ühtegi näidikut peal, kõik on juba tootja poolt paika pandud, ventilaator on peal ja töötab pidevalt,munade keeramine käib automaatselt,...veekauss on all, seda tuleb täita ja mune jahutada 15 minutit, seda ta teeb hommikuse kohvijoomise ajal.... ja tibud tulevad.
Ei mingit probleemi!

Tekkis küsimus selle tabeli suhtes,nimelt on kirjas,et pardi mune keeratakse kuni 22 päevani,aga siit foorumist lugedes olen aru saanud soovitustest,et keeramine lõpetada 2 päeva enne koorumist,seega kuni 26 haudamispäevani,milliste tegemiste järgi õigem oleks?

Tagasi üles Go down
Admin
Admin

Male
Postituste arv : 1070
Registration date : 19/02/2008

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   27.04.12 5:15

Meil ei korrata tekste vaid kasutatakse postreply

Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   27.04.12 5:17

Mina inkubeerisin selle tabeli järgi.Kanamune ei keerata 2 viimast päeva.
Sellised on minu andmed.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja

Female
Postituste arv : 131
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   27.04.12 9:47

Haudere¾iimi eri linnuliikide kohta saab vaadata aadressilt www.catoire-fantasque.be ja sealt lehelt valida calendrier d`incubation. Seejärel valida linnuliik ja hautamise alguse kuupäev. Seejärel kuvatakse päevade lõikes temperatuurid ja niiskused, jahutamise ja pritsimise vajadus jne. Täiesti asjalik lehekülg. Google translate abil saab neid linnunimesid tõlkida (prantsuse keel). Seal pardi puhul 2 viimast päeva mune ei keerata ja tõstetakse niiskuse protsenti. Mina ei ole kolm viimast päeva pardimune keeranud.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female
Postituste arv : 793
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   27.04.12 19:55

Oi tänan ellys! Täitsa tore lehekülg. Peale möödunud suve ei pea enam isegi tõlkima, need mõned väljendid on niigi pähe kulunud.

Hane- ja pardoimune soovitatakse selle kohaselt jahutama hakata 8-ndast päevast. Päris lõpus ma 30min. pole küll hoidnud. Tõsi, vahest on terveks tunniks ka ununenud.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   28.04.12 21:34

http://translate.google.ee/translate?hl=et&sl=fr&tl=et&u=http%3A%2F%2Fwww.catoire-fantasque.be%2Findex.html%3FLg%3Dfr

Esimest lehekülge tõlgib kuidagi, aga inkubeerimisgraafiku jätab tõlkimata, siin tuleb Google abiks võtta.

"ajastus inkubatsiooni"- sellele klikkida, linnu tüüp,inkubeerimise alustamise kuupäev ja inkubaatori tüüp määrata ja tuleb kalender ette
nii nagu ellysel eespool juba kirjas.

Viimati muutis seda Sooääre (30.04.12 21:39). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 9:19

Mis nimega part on,ma ei ole siiani seda õiget nime veel leidnud,kõige sarnasem on partridge,aga see ju hoopis mingi teine lind?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 12:56

Partridge, sellel inkubeerimisperiood 24 päeva,

Cane on part, aga see tõlge ei kõlba kuhugile nagu ikka,... vaata "suhkruroo" alt, sellel on inkubeerimisperiood 28 päeva
ja klapib venekeelse õpetusega.

Või siis cane(hors Barbarie) ellyse pandud lingi alt

Peaks nii olema:

1.autruche -jaanalind
2.caille-põldvutt
3.canari-kanaarilind
4.cane (hors Barbarie) -part
5.cane de Barbarie-muskuspart
6.colin de Californie -kalifornia vutt
7.colin de Virginie -Virginia vutt
8.cygne-luik
9.dinde -kalkun
10.oie-hani
11.paonne -paabulind
12.perruche-papagoi
13.pintade -pärlkana
14.poule-kana
15.perdrix-põldpüü
16.nandou -nandu
17.faisane-faasan
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 20:41

Täna juhtus selline asi,et on 26 päev ja pooltel pardi munadel on noka täkked munas,vaatasin kõik munad üle,osadel olid täkked allpool,keerasin need ülesse poole,niiskus oli kuskil 60%,panin masinasse lisa plekist anuma koos veega,et niiskust tõsta.
Kas praegu võib mune pritsida ka veega?
Eile valgustasin kõikk munad läbi ja kõigis oli liigutamist näha.
Kas peaksin millelegi veel tähelepanu pöörama,ise lootsin alles homme noka aukke näha.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 21:22

Su jutust selgub, et oled juba küllalt tähelepanu pööranud, kõik peaks korras olema, ainult oota.
Venekeelse õpetuse järgi piserdatakse pardimune lõpuni 2x päevas sooja veega, aga prantsuskeelse õpetuse järgi 2 viimast päeva ei piserdata.
Kahel viimasel päeval kästakse tuulutusavad avada, aga mul see kogu aeg lahti, 2 ventilaatorit ajavad sooja laiali (üks all, teine ülal), värsket õhku juurde ka ju vaja.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 22:30

Mul on tehtud selline graafik.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 22:45

Minu täisautomaatses oli 60% partidele palju. Koorumine läks raskeks ja tibud kuivasid kaua.
55% oli ideaalne.

Vene penokarbis, kooruvad veelinnud ideaalselt siis, kui vaateaken on kondensist udune. Vahepeal ei tohi kaant kergitada, sest siis läheb kasulik soojus+niiskus välja.
Kui mingi ports on koorunud, seda kuuleb läbi kaane kostva kolistamise ja piuksumisena, siis kergitan õige pisut kaant ja uurin seisu. Olen koorunud, poolkuivad tibud lambi alla tõstnud ja kui kedagi hetkel koorumas pole, siis kontrollin olemasolevaid mune. Nokaaugud all saavad ülesse keeratud. Proovin seda teha alati võimalikult kiiresti,sest vene inkudel stabiliseerub niiskus ja temperatuur aeglaselt. Sedasi toimub koorumine partiidena, kuid kaod on suhteliselt väikesed, võrreldes kadudega,mis tekivad, kui mune vahepeal õigeks mitte keerata .

Pritsi sisse olen mina pannud alati kuuma vee, sest kui ta sealt väljub, on ta juba jahe!
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 22:50

Avastasin veel.et ühel munal on nokaauk terava poolepeal,muidu muna piiksub ja liigub,ei tea kas võib probleeme tekkida,niiskus on praegu 70%.
Temperatuur on kuskil 37.4
Munad tantsivad inkus ikka korralikult.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 22:55

Raske on juhtnööre anda, eks igaüks peab oma masina selgeks saama, sellest siin kogu aeg räägitud.

Ma ei hakka oma masinat üldse enam ringi seadistama, on lõpuni nii, kuidas tootja poolt on. Niiskus tõuseb ise kui tibud hakkavad kooruma.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 22:57

nisuunn2 kirjutas:
Avastasin veel.et ühel munal on nokaauk terava poolepeal,muidu muna piiksub ja liigub,ei tea kas võib probleeme tekkida,niiskus on praegu 70%.
Temperatuur on kuskil 37.4
Munad tantsivad inkus ikka korralikult.

No, kui juba auk sees, küll ta siis varsti välja ka tuleb.
Lasevad labajalavalssi!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 23:25

Minu pardid ja kanatibud tulid küll ise ka teravast otsast, kuid mõnedel võib tulla probleeme.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   30.04.12 23:52

Natuke võib ju aidata ka,... aga mul olid märjad küll tulles. Algul olid päris abitud, aga kuivasid ära ja natukese aja pärast tuterdasid ringi.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 4:12

Noh, kas tibud väljas, anna teada?!
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 5:48

Üks on peaaegu väljas,tagu ots on veel muna koores,ei julge eriti surkida,teised munad panevad kordamööda tantsu,aga osadel veel noka auke ei ole.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 6:09

Aega on ju veel, 26-s päev alles.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 18:10

Küsiks veel,et millal peaks muretsema hakkama,kui eile hommikul olid noka augud,siis kui kaua võib nii olla,enne kui peaks ise sekkuma,homme on 28 päev.
Ma natuke kardan,et äkki munakoor on liiga kõva või midagi sellist ja nad ei saa ise koorest välja ja surevad munasse ära.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 19:24

Vist pingutasin natuke üle,kuna esimene inkupeerimine ja paanika on kerge tulema,abikaasa just helistas,et üks tuterdab inkupaatoris ringi,oli alles koorunud. cheers
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 19:41

Mul oli ka mõnel munal mitu päeva auk sees ja kartsin sama, aitasin natuke.See ei tohiks teha midagi halba, algul tibu on abitu, kuivab ära ja peagi tuterdab ringi.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja

Female
Postituste arv : 131

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 19:56

Kui 28. päev on alles homme, siis pigem mitte torkida. Mul olid ka augud juba 26. päeval, kuid koorusid alles 28. päeval. See koorunud tibu hoida ca 12 tundi kuni kuivamiseni inkubaatoris, kui ta väga aktiivseks muutub ja liialt ringi tuterdama ja mune ümber keerab hakkab, siis võtta ikubaatorist välja ja panna lambi alla. Peale 28. päeva võib ettevaatlikult neid, kelle jõud on raugenud ja on liigutamise lõpetanud, natuke augu juurest koort ära võttes aidata. Need tibud, keda on liiga kiiresti ise munast välja aidatud, on algul väga abitud.
Neid mune, millel auku pole, üldse mitte torkida, temal võib millegipärast rohkem aega kuluda. Hirm on küll suur, et äkki surevad ära, kuid teha süda külmaks ja oodata, küll nad ise hakkama saavad. See on kõige parem.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 23:50

Vaat, see hirm sunnibki aitama.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   01.05.12 23:57

Täna koorus juba teine pardipoeg,loodame,et jätkub samas vaimus,ning saavad ise hakkama.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind

Male

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   02.05.12 5:20

Õhtul koju jõudes oli 5tk juba ringi tatsamas,kahel munal on augud sees,kahe ei ole,igaksjuhuks valgustasin ka läbi,ning ühes on liigutamist näha teisel mitte,vist on tibu surnud,kusjuures sellel munal oli mul märge peal,sest see muna oli ikka tublisti teistest munadest arenguga maas,aga eks näis,ei hakka veel maha kandma.
Kas noortele parditibudele võib saepuru aluspanuks panna,tõstsin nad eraldi soojendulambi alla,sest lammutasid seal inkupaatoris ikka kõvasti,teistel munadel ei ole vaja divolisse enam minna Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   02.05.12 6:07

Lehtpuu saepuru on parem, okaspuu saepuru on vaiku täis, see kleepub sulgede külge, aga mõni paneb seda ka. Võib ka jämedamat turvast panna või höövlilaastu, kui on.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Küsimus hauduva kana kohta   Today at 14:52

Tagasi üles Go down

Küsimus hauduva kana kohta
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Küsimus hauduva kana kohta
» Noor kana lüks hauduma
» Küsimus kõverate varvaste kohta