KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Tibude söök

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
B2dKitty

Female
Postituste arv : 4
Registration date : 28/03/2012

PostitaminePealkiri: Tibude söök   15.05.12 20:51

Küsimus selline siis,et kui vanalt võib tibudele anda sama toitu,mis kanad ise söövad?(keedukartuli-jahu putru,värsket rohtu jm).
Kui selline vastus siin olemas juba,siis vabandan,et uue teema tegin,aga mina ei leidnud siit vastust.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 7:07

Värsket rohtu võid anda juba nii nädalastele tibudele.
Vaid putru ja keedukartulit ei annaks ma ka kanadele - selle juurde peaks ikka mingi täiendsööt olema, või siis proteiinide ja mineraalidega seda toitu nii palju tasakaalustama, et kõik ikkagi paigas oleks.

Ellimineerija
Muneja

Male
Postituste arv : 431
Registration date : 12/01/2011

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 8:53

Päikest. Või on siis linnud täielikul vabapidamisel, arvestusega ca 10 lindu/0,5 ha ja puder on lisatoiduks (et täiskõhu tunne oleks). Aga isegi siis tuleb viljale ja kartulile midagi lisaks anda. Muidu läheb sööt lihtsalt rasva tootmiseks, ei tule ei liha ega muna ja "lüpsad" linnu tühjaks. Ega ta ei arene meie tingimustes normaalsuurusesse välja ka kui midagi asjaliku juurde ei saa. Külma ja vihma kardavad vähem, kui kesist üksluist toitu.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 9:23

Kas tibudele kanapooli ka võib anda või on see ainult munejatele kanadele mõeldud?
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind

Female
Postituste arv : 55
Registration date : 28/12/2010

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 20:53

B2dKitty,mida sa praegu tibudele süüa annad?Väga lihtne variant on ju see ,et osta valmis söödasegu tibudele (nt.Kiti käest).Siis ei pea nuputama,mida tohin ja mida mitte.Puhas vesi ja peenem liiv v lubjakivi sõmerik ka kõrvale (mina annan tibudele lubjakivi sõmerikku).Loomulikult peenikest rohtu v salatilehti v hakitud murulauku.Mina kasvatan nii oma tibusi.
Tagasi üles Go down
urki
Noorlind

Male
Postituste arv : 52
Registration date : 29/06/2011

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 21:56

Kiti kirjutas:
Värsket rohtu võid anda juba nii nädalastele tibudele.

Võrdlen mõttes vabas looduses toimuvat ning kinnipidamises kasvatatavaid -- tekib küsimus, miks rohelist ei tohi kohe anda?
Tagasi üles Go down
B2dKitty

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   16.05.12 22:04

praegu tibud söövad keedumuna ja sinna juurde koos tibudega ostetud tibusööki.
Küsimus ongi selles,et kui vanalt võin hakata neid toitma suurte kanade söögiga,mitte selles,mida kanad söövad,tõin vaid näite et kuna nad võivad süüa näiteks kartulit jne Smile
Praegu nad on 12 päevased ja ilmsegelt veel ei söö suure kana toitu,aga kas kuu vanune näiteks võib juba süüa suurtega sama toitu?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   17.05.12 0:18

Kuni 6 nädalat tibude täistoit. Edasi hakkad tibusi harjutama kanade täisratsioon söödaga või täiendtoidu + viljajahu + mineraali seguga. Kindlasti on olemas ka noorte täisratsioon sööt. Iseasi, kas on soov seda kasutada.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   17.05.12 2:48

Päikest.Munakana täiendsööda andmine "paneb hormoonid möllama" tibud hakkavad omavahel arveid klaarima ja seda mitte "poose võttes" või ärbeldes vaid tõsiselt kakeldes, nii et veri taga.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja

Male
Postituste arv : 272
Registration date : 27/02/2010

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   17.05.12 9:28

Kuule Ellimineerija võta ikka 5000 ruudust üks null maha.Igal ühel põlegi teist nii palju-ma mõtlen maad.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   17.05.12 17:40

Minu omad küll ei kakle. Veriseks võitluseks läheb siis, kui kaks võrdväärset ja suguküpset ning üksteisele võõrast kukke kokku panna. See positsiooni võitlus.
Noortel on rohkem ärplemine Laughing ja karglemine Cool Ja kõik oleneb ka peremehest. Ei tasu olla ise närviline! Närvilisel ja vihasel inimesel on ka pudulojused sellised.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   18.05.12 3:59

Ma olen väga rahulik tigedik Very Happy. Kunagi olid koerad kiiksudega, aga suhteliselt rahumeelsed. Kanalistele mõjub ülekülluses lihaolluse jms. andmine mingil omapärasel moel. Selle tibudele munakana toidulisandi andmise eksperimendiga sai see kevad hakkama saadud, peale seda, kui rohkem ei ole andnud on olukord rahulik. Aga mulle meeldivad "iseloomuga" kaaseksisteerijad.
Kopraonu, kui tihedalt meil looduses neid kanalisi ka on . Ikka väga hõredalt ja seda on alati nii olnud. Peale kiskjate ja haiguste määrab asustustihedust ka söödabaas. Kui arvata, et vabapidamine tähendab 20 m2 aedikut, siis päris tõene see arvamine ei ole (see on puurivaba olek päikese saamise võimalusega), sellisel asjaajamisel saab lind vabalt ennast liigutada, aga kõhtu täis kindlasti ei saa. Meil saavad nad vabalt ringi kakerdada, aga putru ajavad ikka näost sisse ja mitte vähe. Muidugi 500 ruutu on ka asjalik maatükk (kuni seal midagi kasvab ja elusat-söödavat on).
Tagasi üles Go down
B2dKitty

Female

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   21.05.12 2:58

Söögiga siis selge,aga tekkis selline küsimus täne meil,et kui tibud on juba parasjagu suured ja laseks nad lauta,siis kuidas nagu kukk asja võtab.Tibud on broilerid ja vaatasin täna et seal on 6 kukke.Kas targem oleks neid siis eraldi aedikus pidada,et kiskuma ei läheks?Kukk meil suht riiakas,kui me ta tõime omale,siis teise kukega niikaua kaklesid kuni ühest sai kukesupp...Kas ta siis võib ka neile väikestele tulevikus kallale minna?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female
Postituste arv : 80
Registration date : 19/04/2012

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   03.10.12 9:16

Mis 0,5 ha elimineerija räägib, 10-le kanale? Pool krunti kanadele???

Tibude söögist - ostsin viimati Kiti käest kanadele täissööta ja ei hakanud kahe tibu pärast väikestele eraldi sööta ostma. Söövad kolmandast elupäevast saati kanade täissööta, väga isukalt. Olen juurde andnud värsket rohtu, kaerahelbeid, keedumuna vahest jne. Väga rõõmsad ja tibukesed, kogu aeg külg-külje kõrval, ei mingit toksimist ega nokkimist ega tüli.

Kukest - mul on 1 kukk ja väga valvas kõigi suhtes, kes kanadele lähenevad. Kunagi kargas isegi mulle turja kui kuuti puhastasin ja kanu jalust ära ajasin (väike hädakisa tekkis). Aga kui kana meie esimese oma tibuga esimest korda teiste hulka viisin, seisis kukk mitu päeva nende kahe kõrval ja "valvas". Teised kanad ju niisama uudishimust käisid kaelad pikal uudistamas....
Ma arvan, et peab ise juures olema ja vaatama, mis toimub.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   03.10.12 9:49

Minul on täielik vabapidamine, käivad seal, kus tahavad, ka viljapõllul.Järgmine aasta jätan 0,3 ha maad mustakesasse, siis saavad seal siblimas käia.Praegu kõik omad kuked ja suurt kraaklemist ei ole, aga noored kuked proovivad jõudu, see päris loomulik.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   03.10.12 10:15

Poole hektari pealt saavad söönuks nii, et lisada eriti vaja ei ole, kui siis täiskõhu tundeks natuke vilja või kartulit. Ja ei trambi, sibli mustaks maaks. Kahjuks ainult külmadeni.
See aasta hakksid tibud kana kõrvalt teri nokkima kolmandal päeval, rohi ja vihmaussid-satikad läksid kohe menüüsse. Elus inku on parim inku, elu on ca 10x lihtsam.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Tibude söök   Today at 9:10

Tagasi üles Go down

Tibude söök
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tibude söök
» Tibude kasvatamine
» Varajane tibude soo määramine