KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Tuleristsed

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
kanalik
Tibu

Male
Postituste arv : 29
Registration date : 23/03/2012

PostitaminePealkiri: Tuleristsed   16.05.12 1:18

Ei olnud mul esiotsa plaanis ühti tehisinkut soetada, mõtlesin kaubelda kedagi, kes mulle tänavu tibud hautaks ja edaspidi siis tahtsin vaid "bioloogiliste inkubaatorite" elik kanaemadega toimetada. Aga võta näpust - tibuvalu läks ja läks kangemaks kuni ehitasingi lõpuks omale ise inkubaatori. Eile koorusid siis esimesed tibud ka - põnevust kui palju!
Rahul siiski sugugi olla ei saa - 34 munast oli hommikuse seisuga vaid seitse koorunud. 7. päeval läbivalgustamsiega nägingi seitset arenevat loodet, mõnest ei saanud aru ja üks oli mädamuna juba. Veel neljas munas oli loode arenema hakanud, üks tibu suri koorumise ajal eile. Veel kolm on augud munasse teinud - üks eile, kaks täna hommikuks, kõik muna teravasse otsa. Ükski neist kolmest, paistab, end munas pöörata ei suuda ja ilmselt head nahka sealt ei tule. Üks on siiski augu üsna suureks teinud, rabeleb ja piiksub hoolega - ilmselt lähen õhtul appi, kui midagi ei muutu - valus ju kuulda vaadata.
Öösel koorus kolm tibu üsna lühikese vahega ja mul oli hea võimalus läbi inku akna protsessi jälgida - väga põnev oli! Lükkasid aga nokaga seestpoolt väljapoole kooretükke lahti, keerasid end pisut ja läkkasid aga jälle. Ning viimase ponnistusena tugev tõuge jalgadega - ja väljas oldigi. Lahe vaatepilt!
Munad olid kaugelt maalt postiga tellitud, nii et see, et vähe mune arenema hakkas, polnud suur üllatus (kuigi oodanuksin enamat). Küll olen aga üsna torssis selle pärast, et 11 arenema hakanud lootest vaid seitse tibu sain (parimal juhul saan veel ühe - aga ega ma väga kindel pole; ülejäänud kahes auguga munast paistab vaid noka tipp munahambaga, ent kuivõrd mingit liikumist pole, ei oska sealt elus tibusid enam loota). Mõõtmiste järgi oleks temperatuur justkui paigas olnud, õhuniiskus ka (nii hügromeetri näitude kui viljastamata kontrollmunade kaalumise järgi)... Küllap oli viga selles, et hautasin mune mune liiga jahedas ruumis, nii et inkust väljas oli temperatuur vaid 9...10 C. Õhutusavadest tuli külma õhku ja iga kaaneavamisega ka. Järgmise laari jaoks panen inku igal juhul toatemperatuuriga kohta. Küllap oli seegi probleemiks, et automaatse munade keeramise ajal kippusid mõned munad end tömbi otsa peale püsti ajama (kuigi mõeldud oli, et veerevad vaid külje peal). Raami tuleb seega pisut kohendada.
Aga noh, (edasi vt joone alt Smile )
Tagasi üles Go down
http://www.e-aiand.com
kanalik
Tibu

Male
Postituste arv : 29
Registration date : 23/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: Tuleristsed   16.05.12 6:04

Nokkisin mõni aeg tagasi tolle kaheksanda tibu kah munast välja, ikka väga südantlõhestavalt piiksus teine. Ja kas sa näe - omal pole udusuled veel õieti äragi kuivanud, aga juba kakerdab ringi! Very Happy Teine karvajalg siis, kümnest kotŝini munast sain seega kaks tibu (kolmas suutis päevase hilinemisega vaid kooresse tillukese augu toksida ja sellega asi ka piirdus.
Tagasi üles Go down
http://www.e-aiand.com
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Tuleristsed   16.05.12 8:02

Hea, et niigi läks!
Kes teeb, sel juhtub, kes ei tee, sel ei juhtu ka midagi.
Igatahes edu edaspidiseks!
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Tuleristsed   

Tagasi üles Go down

Tuleristsed
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1