KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Mis läks valesti inkubeerimisel?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
katsa

Female
Postituste arv : 4
Registration date : 29/05/2012

PostitaminePealkiri: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 4:57

Elu esimene inkubeerimine sai just läbi. Ei läinud päris nii nagu lootsin,ehk saate aidata põhjuseid välja selgitada. 18 päeval lõi esimene tibu nokaga koore katki ja ma jäin põnevusega ootama aga 24 tundi hiljem oli tibu hoopis koore sisse ära surnud, kuna augu ümbert tundus väga kuiv olevat lisasin niiskust munadele vett pritsides. 19 päeval koorus 4 tibu päris iseseisvalt ja 5 tükki lõid veel koore katki. 20 päeval aitasin 2tibu välja, kuna 24 tunni jooksul ei jõudnud nad augu tegemisest kaugemale, mõlemal oli rebukott väljas ja nad surid hiljem ära. Ülejäänust 2 jätsin ise kooruma ja 1 võtsin koort niipalju ära, et õhk pääses ilusti peani. Lisaks koorus ise 20 päeval 5 tibu. 21 päevaks olid need 2 mille jätsin aitamata koore sisse ära surnud. Lisaks koorus veel 1. 25 päeval võtsin allesjäänud munad ette ja lõin katki. Neist 7 oli viljastamata ja 7 oli valmis tibu surnult sees. Umbes 5 oli mingis poolikus arengufaasis. masinajuhendis oli soovituslik temp. 36,5-37,5 kraadi. Minul oli temp. umbes 37 kraadi . Niiskust ma ei mõõtnud, veevannid katsusin hoida koguaeg täis. 10 päeval läks temp. korra ka 38,5 peale.
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja

Female
Postituste arv : 118
Registration date : 17/07/2010

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 5:32

Kas sul on automaatne või missugune masin?
Tagasi üles Go down
katsa

Female

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 6:10

vene peno nasedka, keerajaga
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:07

36,5-37,5 kraadi on madal, nasedkal peaks 38,3 kraadi olema normaalne temperatuur.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:10

Minul on ka nasedka juba 3 aastat. Esiteks mõõda sisetemperatuuri 2 digitermomeetriga. Need, millel juhtmega anduri saab läbi augu inkusse pista. Lisaks pane inkusse elavhõbeda termomeeter. See on kõige täpsem taoliste inkud puhul. Kuna vaateluuk on väike, siis kasuta LED taskulampi, et elavhõbeda termomeetrit näha. Ühesõnaga, lõpuks kasuta seda digitermomeetrit, mis elavhõbedaga kõige lähemat temperatuuri näitab. Minul tulevad parimad tulemused kui digikas näitab 37,4-37,6 ja niiskus 41-45% (on selline digikas, millel ka niiskus peal). Kui augud hakkavad tekkima, siis pritsin kuuma!!! vett natuke. Nii, et vaateaken uduseks muutub. Sedasi jätan inku vähemalt 6 tunniks. Kui kuuled, et käib koorumine, piiksumine, kolistamine, siis võid hästi natukene piiluda LED lambiga!!! prao vahelt mis toimub. Sedasi, et niiskust ei väljuks ja temperatuur ei langeks. Piilumise vahe kaane vahelt ei tohi rohkem kui 1cm olla!!!. Kui sa näed, et koorunud on palju tibusi, kes on kuivad ja ringi tatsavad ning ülejäänude koorumist segavad, siis võid nad sealt eemaldada sooja kohta lambi alla viia. Tegevus peab toimuma kiirelt, inku kaant liigselt paotamata. Siis tuleb kiirelt üle vaadata alles jäänud munad, et nokaaugud oleks üleval. Ja siis taas inku kinni panna. Mõne aja pärast, kui näed, et vaateaken pole udune, siis pritsi uuesti kuuma vett.Miks kuuma, sest pritsis väljub see juba jahtununa!! Võid ise seda kontrollida, lastes seda endale käe peale. Selliselt, peaks samm - samm haaval enamuse tibusi kätte saama - eeldusel, et muna kvaliteet on olnud vähemalt hindele 4 ja viljastatud 95%.
Üldiselt väiksemad tõud, väiksemad munad, alustavad ilmale tulekut varem. Samas, võib tibu olla munas ka 48H. Kui ta ise sealt välja ei tule, siis pole temast ka tegijat siin ilmas. See on minu kogemus. Lisaks tibud, mis tulevad valest otsast - muna teravast otsast, võivad olla defektiga ja tuleb hiljem hukata.
See, mis sul valesti läks on pigem kogenematus. 37 on ikkagi liiga väike temperatuur. Kui lisad jahedat või leiget vett, siis temperatuur võis langeda 34, 35 kraadi peale. Peno inku stabiliseerib sisetemperatuuri üpris kaua. See tähendab, et nõrgemad tibud lihtsalt ei pruugi kooruda.
Ole rahul selle tulemusega, mis oled saanud. Õpi kogemustest, loe teiste kogemusi, tee järeldusi. Mina sain 4 a tagasi oma esimest 20 munast vaid 3 tibu! Seega kõik pole nii mustades värvides.. Smile
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female
Postituste arv : 793
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:15

Kui veevannid olid kogu aeg täis, võis ka niiskus liiga kõrge olla. Munad ei kaota piisavalt vett, tibud on sees suure kõhuga ja lõtakad (swollen bellies), ei mahu ennast pöörama ja koorumine on raskendatud. Mõõda järgmisel korral niiskust ka.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:16

http://kodulinnud.4rumer.com/viewimage.forum?u=http%3A%2F%2Fi88.servimg.com%2Fu%2Ff88%2F12%2F78%2F89%2F68%2Fscanne10.jpg

See tabel peaks nasedka kohta ka käima.
Kusagilt lugesin, et 0,5 kraadine temperatuuri kõikumine ei muuda inkubeerimise tulemust,
aga 1 kraad on juba liiast.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:37

Mina olen penokaga 65 normaalset tibu 100-st munast saanud, esimesed olid tugevad ja kuivasid kiiresti, aga viimased koorujad olid märjad lötakad,osa jäidki koorumata.
Penoka õhuniiskusega on tegemist, et seda normi piires hoida, kas ei peaks veekanaleid hoopis tühjaks tegema enne kooruma hakkamist, koorumisel ju niiskus tõuseb märgade tibude arvelt.See mu arvamus!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:38

Selles suhtes on sul Sooääre õigus. Mida rohkem niiskeid tibusi, seda parem kooruvus. Kuid kahjuks need, mis valetipid munas, või teinud nokaaugu enda alla, ikkagi ei kooru... Sad
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 7:45

Esimestena koorunud hakkavad müttama ja keeravad munad segamini, sellepärast ju tulebki kohe ära võtta, aga liiga tihti ka ei tohi inkut avada.
Seda ma pole tähele pannud, et valet pidi oleks munas olnud, aga ega ma pole neid mune katki ka teinud, mis koorumata jäid.

Mis seal ikka, esimene õppetund on käes, küll pikapeale kogemused ka tulevad.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja

Male
Postituste arv : 272
Registration date : 27/02/2010

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 10:30

Keerasin mina ka selle nasedkaga paar laari nässu siis tõin Kiti käest digi termomeetri ja keerasin temperatuuri ca 38 peale.Veevanne valasin ainult kaks rida täis.Lisaks on see aparaat natuke pikaldase toimega temp.reguleerimisel-aga praegu tibu tuleb.Sünnitusvalud said seks korraks otsa.Teiste tüüpidega olen kiiremini järje peale saanud.100 munased Neptunid on koorumiseks kõige paremad aga nüüd on nad vanaks jäänud-oma 20 laari tibusid on sealt igast ühest tulnud.Vett tuleb neile tihedamini lisada.48 munased Brujad on ka vastu pidanud ainult tibud tulevad sealt märjemad-siiani muidugi ei saa aru miks nende mahutavus on suuremaks reklaamitud.Peale jahutamist tuleb muidugi see pööramise tila täpsesse kohta sokutada muidu tõstab kaane üles või keerab selle konksu otsast-üks kahest.Tähele olen pannud seda et erinevate inkubaatorite termomeetrid näitavad teist tüüpi inkudes erinevaid tulemusi.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
katsa

Female

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   29.05.12 19:33

suured tänud vastukaja eest. Võib-olla oli siis temp. madal aga kasutusjuhendis oli tõesti 36,5-37,5 kraadi. Mul on selline inku, kus klaasiga vaateakent ei ole, on ainult kaanega auk kaane sees. Kaant "paotada" on ka raske, kuna kaas käib ära ainult seda pealt tõstes. Kasutasin elavhõbeda termomeetrit. Aga otsin siis paar digikat ja katsun niiskust kontrollida.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Mis läks valesti inkubeerimisel?   Today at 22:40

Tagasi üles Go down

Mis läks valesti inkubeerimisel?
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mis on inkubeerimisel valesti?
» Ussikuur lindudele.