KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Ussikuur lindudele.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
ulaturo
Muneja

Female
Postituste arv : 506
Registration date : 21/01/2009

PostitaminePealkiri: Ussikuur lindudele.   22.02.09 8:55

Võibolla on see teema kuskil olemas, mina ei leidnud(foorum kasvab).
Mind huvitab, millist ussirohtu lindudele kasutate. Tahaksin ka kuuri läbi teha.Olen leidnud mitmesuguseid ravimeid.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Sibelle
Muneja

Female
Postituste arv : 443
Registration date : 05/07/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 9:01

Kui linde vähe,siis mina kasutasin IverQuantelit.Nüüd aga kui linnuparv suurem juba,peab hakkama midagi soodamat otsima.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 9:26

Mina leidsin sellised nimed Flubenol ja Axilur(kuu aega ei tohi mune söögiks tarbida), aga meie turul hakkan alles uurima asja, homsest.
Tagasi üles Go down
jaaniraotu
Tibu

Male
Postituste arv : 41
Registration date : 10/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 9:49

Sobib ka "Levamisol" küllaltki efektiivne ümarussidele.
Kui tihti ja millest ajendatuna te oma lindudele ussikuuri teete?
Tagasi üles Go down
http://www.jaaniraotu.ee
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 22:08

Minul täiskasvanud kanad ja mina pole veel teinud(linnud siis kuu aega olnud)neile ussikuuri.
Avastasin selle jällegi mujalt ja mulle tundus, et tehakse usinasti. Üks kirjutas, et nägi väljaheites pruune usse(surnud) ja teisel olid kanadel valged ussid.
Tahakski teada, kui tihti tuleb seda ussikuuri teha? Ma teeksin kindluse mõttes ühekorra läbi, nii kaugele küll ei tahaks,et juba hunnik liikuma hakkab.
Tagasi üles Go down
Lille
Tibu

Female
Postituste arv : 25
Registration date : 16/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 22:41

Ussikuuri peaks kanadele profülaktiliselt tegema vähemalt 1-2x aastas. Kui juba usse leitud tuleks manustada isegi tihedamini. Soovitav oleks aegajalt parasiitide kohaloleku määramiseks saata roojaproov, kuhugi laborisse, et teha kindlaks, kas üldse on vaja ussirohtu anda.
Olen ise samuti väga huvitatud kanade ussikuuri läbiviimisest. Kuid siiamaani pole suutnud leida kohta, kus müüakse neid ravimeid. (Arvan pole piisavalt põhjalikult otsinud) Embarassed
Vb. väga rumal küsimus, aga kust te ussirohtu ostate?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 23:23

Vb oli tegu mitme eri liigi loomade ühislaudaga, milledest said ka kanad omale ussid.
Käisin just mahelambakasvatusega tutvumas Pärnus ning sealt sain teada, et suurim usside edasikandja on nt ka koer ning sellest tulenevalt võivad saada ussid ka teised loomad. Mina oma kassidele ja koerale tegin just ussikuuri tableti näol ära Wink
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.02.09 23:44

Võibolla tõesti.
Meil on loomadel, ussikuur 4 korda aastas KÕIGILE, kassid koerad, hobused, lambad, kitsed.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 1:03

ulaturo kirjutas:
Mina leidsin sellised nimed Flubenol ja Axilur(kuu aega ei tohi mune söögiks tarbida), aga meie turul hakkan alles uurima asja, homsest.

Allpool kirjas,et 2x aastas teha. Ok, aga siis 2 kuud aastas ei tohiks mune tarbida? See ju jama Sad Äkki on ikka mõni selline ka, mille manustamise järgi saab ikka mune ka süüa, muidu ju kogu see kanamajandus natsa mõtetu Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 1:17

Kusjuures Flubenoli infoleht väidab,et see rohi vaid kassile ja koerale ...
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female
Postituste arv : 590
Registration date : 16/01/2009

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 1:29

ulaturo kirjutas:
Võibolla tõesti.
Meil on loomadel, ussikuur 4 korda aastas KÕIGILE, kassid koerad, hobused, lambad, kitsed.

4 korda aastas koertele-kassidele ussikuuri tegemine on nonsenss. Teen oma ametist tulenevalt üsna palju koostööd loomaarstidega ja nemad kinnitavad, et ussirohtu tuleb anda üksnes siis, kui roojaproov näitab usside esinemist. Paljud täpplahused, mida kasutatakse kirpude-lestade-puukide tõrjeks, sisaldavad muu hulgas ka siseparasiitide vastaseid toimeaineid.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 2:02

Mina algul tegin ka 2 korda. Mõtlesin, et siin looduserüppes ,kõik ilus ja puhas, aga võta sa kinni.
Meie pere kassid(rõõmud eemaldatud) sellised külaluuad, et anna olla. Nendel aeg kukub ja läinud, toida millega tahes. Ei tuult ja vett saa riivitaha panna. Tagasi tulles vajavad, aga alati minu abi. Kellel siis, mis parajasti traageldamist vajab. Muidugi, ega nad siis üksi tule, ikka seljatäis koduloomi kaasas. Võta sa kinni, kus nad jalutavad ja kui kaugel.
Üks külaproua ütles küll, et ei tema loodusele vahele sega, jumal annab ja jumal võtab. Peab ikka rebastele ka maiustamist olema.(tal kasse hulgim,eks meie omadki sinna kipu)
Ükskord kuulsin toas rõkkavat lapse naeru, südamest, läksin vaatama. 3aastane laps,põrandal pikali ja kass noolimas lõua alt, kaela. Siis, koertele ju nii väga meeldivad laste sõrmekesed, tuleb ikka puhtaks noolida.
Ma võin ju käia pidevalt keelitamas, aga küll ikka leitakse moment, et mõne loomakesega ninad vastakuti pannakse ja ninnu-nännutatakse(salaja).
Leidsin, et niimoodi on mul natuke lihtsam, muidugi ei välista see täielikult, nakatumist.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 2:26

paljusid rohtusid farmaatsias kanadele ette polegi nähtud, aga haigused ja diagnoosid täpselt kui teistel loomadel. nii, et kui toimeaine mõjuv, laske aga minna, eriti kui enne keegi järele proovinud. Laughing
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 2:54

Loomaarstid just kinnitavad ju kogu aeg,et ussirohtu on vaja anda mitmed korrad aastas Shocked (ka minul palju kokkupuuteid loomaarstidega)
Kassid ja koerad on väga sageli siseparasiitidega kimpus.Kui juba silmaga näha(kakas mõni uss vms),siis on loom parasiite juba väga täis.
Kuna loomad sahmerdavad pidevalt mullaga ja minu teada mingi parasiidi (oli vist solge see pahalane)munad valmivad mullas,siis on nende tabandumine väga kerge.Sama teed pidi saavad ka linnud omale parasiidid.ja kui korra on parasiidid olnud,siis peale ussikuuri toimub taasnakatumine,sest piirkond,kus loomad/linnud elavad/liiguvad,on ju sama ja vaevalt keegi jõuab õuealasid ja siseruume pidevalt vingelt desinfitseerida.
Kuna parasiitide kohta analüüside tegemine ei toimi kohalikes vet,kliinikutes,vaid Tallinna ja Tartu laboratooriumides,siis on ka nende analüüside sage tegemine keeruline ning ka mitte just kõige odavam lõbu.
Kuna meil palju erinevaid loomi,seal hulgas ka metslindusid käib hulgaliselt elamisest läbi,siis mina olen ca aasta tagant tervele oma perele ja sageli meil külas olevale vennalapsele ussirohukuuri teinud(olen aastaid tagasi kord asjalike siseparasiitidega kimpus olnud,enam seda ei taha uuesti läbi elada).
Kusjuures varesed on suured parasiidilevitajad näiteks ja kuna neid on igal pool ja linnud tulevad eriti heal meelel kanade ja muude koduloomade ligi,sest sealt saab süüa,siis võite ise arvata,kas on oht parasiidid saada ka meie koduloomadel.
Kuna viga saanud linde putitan,siis võin omast kogemusest rääkida,kuidas pidasin vigase tiivaga varest südamehaigeks,sest ta hingeldas ja köhis kohutaval moel.Andsin siis igaks juhuks ussirohu ära talle ja kae imet,paari päeva pärast oli mul terve ja kraps lind,kes ei hingeldanud ega läkastanud mitte enam.
Aga kuna ta elas välipuuris,siis paari kuu möödudes olid nähud tagasi e.lind oli taasnakatunud.
Nii et minu meelest on väga kasulik teha vähemalt kord aastas ussikuuri kui just vajadust pole tihedamini parasiite hävitada.
Eriti viisakas on ussirohutada need isendid,kes müüakse teistesse peredesse.me ei ela sajand tagasi,kus ussirohtusid polnud või olid nad siis nii suurte ja hullude kõrvalmõjudega,et tõesti oli targem enne joosta mööda ilma ringi ja teha analüüse,et mürki vaid tõesti siis anda kui ikka kindlalt ussid on.
Tagasi üles Go down
Lille
Tibu

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 3:52

Aga milliseid ussirohte te olete oma lindudel kasutanud ja kust saanud? Ei taha ise nagu täiesti A ja O alustada.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 5:41

Lindude ussirohtude osas kirjutasin paarile konsulendile, aga ebatõenäoline, et nad pühade ajal vastavad. Eeldatavasti nädala jooksul saab teada, mina nemad asjast arvavad.
Kutsikatele enne teise perre loovutamist ussikuuri ja vaktsiinide tegemine on hoopis teisest ooperist teema kui mitu korda aastas ussikuuritamine selle pärast, et keegi arvab selle vajalik olevat. Kutsikad hakkavad emalt saadud immuunsust 4-6.elunädalal kaotama ja see eeldab vaktsineerimist jms. Muide, endiselt on ka selliseid loomaarste, kes väidavad, et 'iga emane koer peab korra elu jooksul poegima'. Olen kohtunud ka loomaarstiga, kes leidis, et kassi steriliseerimine on ülim sadism. Elus on tulnud kokku puutuda ka väga maineka loomaarstiga - küll nõukogudeaegse kooliga - kes väitis, et koera toortoidul pidamine tähendab tema tapmist. BARF-ist jms. polnud ta eluski kuulnud ja ei tahtnud kuulda ka. Vähegi tänapäevasema koolitusega loomaarst niisama kergekäeliselt sedalaadi väiteid ei loobi. Ja kordan veelkord - kui koer saab täpplahust, mis hoiab eemal välisparasiite, siis soovitaks lugeda infolehte. Need toimivad ka erinevate siseparasiitide vastu ja õige täpplahuse valimisel puudub IGASUGUNE vajadus ilma eelneva roojaanalüüsita koerale tablette sisse sööta.
Mis puutub igasuguste tablettide kõrvalmõjudesse, siis pole need ka tänapäeval kusagile kadunud. Loomaarstid lihtsalt ei räägi sellest, sest saavad ravimite läbimüügist ka oma kasumiosa. Kas mõni loomaarst on soovitanud nt. homoöpaatilisi ussirohtusid, mis on loomale tunduvalt parema mõjuga? Vean kihla, et ei ole. Ometi on need olemas: http://www.caninenaturalcures.co.uk/phytopet.htm.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 6:47

Ju siis need veterinaariaga seotud inimesed,kellega mina kokku puutun,ei kuulu nende vähegi tänapäevase koolitusega tohtrite hulka Laughing
Aga kutsikatest nii palju,et kuidas saavad väikesed õues mitte käivad kutsikad omale parasiidid?Emapiimast minu teada.Ja miks on ema parasiitidega?Sest ema on enne paaritamist ussirohutamata.ka võib ema nakatuda kirbuhammustuse kaudu paelusstõvesse jne.Kas on loogiline riskida väikeste kutsikate eludega ja kurnata nende väikest õrna organismi?(ma toonitan siin endiselt,et mitte kerge ei ole neid analüüse teha).
Ma selgitan pisut siis veel kui kerge on saada parasiite.terraariumites elavad taimetoidulised leeguanid,kes ei käi õues,ei puutu kokku ei loomade ega lindudega,aga söövad õuest korjatud võililli,ristikut ja muud väärtuslikku rohelist,surevad parasiitide kätte.Osadel saadakse jälile õigeaegselt ja peale ussikuuri loomad paranevad.Kas tasub oodata,millal need loomad haigestuvad?siis veel ,terraariumides elavad sisalikud,kes söövad suvel meie loodusest püütud tigusid.Haigestuvad sooleparasiitidesse.Jäävad vägaväga haigeks.Järeldus on,et kõik loodusega ja mullaga kokku puutuvad loomad/linnud võivad väga kergelt saada sooleparasiidid,seega ei ole ussikuuride aeg ajalt tegemine mitte surmapatt,vaid eluline vajadus.(kordan siin veel üks kord,et analüüside igaks juhuks tegemine ei ole kerge ja odav).
Ahjaa,väga hea tuttava paabulind suri praktiliselt parasiitide kätte ja ka ülejäänud linnukarjas leiti loomulikult parasiidid.Kui ühel juba on,siis tavaliselt nakatuvad kõik teised ka.Seega ei oleks see kohutavalt raske teha uusikuur või analüüs(kuidas keegi suudab,tahab või vajalikuks peab)enne kui oma looma või linnu teise peresse müüd (et mitte niisama jalalt jalale karata,siis mina oma paabulindu müües tegin tõesti talle enne ka ussikuuri ära).
Igasugused karvadesse lastavad vahendid on jah parasiidivastased (osad neist,mitte kõik) ja keegi siin ei räägigi ju nendest vahenditest.kes selle on oma loomale selga lasknud,ei pea loomulikult enam ussirohtu andma.Küll ma ei tea,et neid pihusteid ja täpplahuseid kanadele jt lindudele selga lastakse.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 9:30

need parasiitidevastased sprayd on olemas toesti nt UK turgudel, kus need on profülaktilised ilma retseptita vahendid. küll aga pole neid eestis ja eesti loomaarstid ei väljasta ilma lindu kaasa võtmata ja testimata vist yldse mitttemingisuguseid ravimeid, mis on antibiotsid. teine mure nendega, et lindudest teame meie küll siin varsti vist rohkem kui loomaarstid ise, sest neil ju peale praktikumi kokkupuude ikke päris puudub.
koerte osapoolest olen kuulnud, et enne synnitamist voiks ussikuuri teha.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 10:26

Nii, üks vastus käes. Kunagiselt linnuvabriku veterinaarilt. Tema ütleb, et kõige olulisem on korralik deso ja lihtsalt profülaktika mõttes, ilma diagnoosita kanadele ussirohtu söötes tehakse rohkem halba kui head. Et kui just kuidagi teisiti ei saa, siis andke kanadele pudru sees küüslauku või sibulat. Jään huviga ootama, mis teised asjatundjad ütlevad.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 10:59

Kui saaks mingi adekvaatse ülevaate,et mida see ussirohi siis nii halba teeb....
Els need vaktsineerimised kõik ole sellised kahe otsaga asjad .Ja parem oleks muidugi kui saaks ilma ja loomad/linnud ei haigestuks parasiitidesse.Elu aga näitab ju midagi muud...
Küüslauk ehk võib miskit teha ja parasiite väljutada aidata(need eeterlikud aurud vist ei pidanud meeldima parasiitidele).Sibulast vaevalt mingit tolku on.Küll ei tea ma kuidas küüslauk sobib kanade seedeelunditega,puguga nt.Koertele ühed soovitavad ja teised keelavad küüslauku anda,et liiga äge värk..Vanarahvas on inimestel parasiitide puhul soovitanud süüa kõrvitsaseemneid.neid oleks küll võimalik kanadele sööta,ma alles andsin neile ,maitses küll.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 20:49

Võtsin selle arutelu peale jälle välja oma targa raamatu Very Happy See kirjutab: ravimiks võib tarvitada Chenopodiumi õli 5g segatud 95g riitsinusõliga (kas neid tänapäeval saada on?), seda segu anda linnule korraga teelusikatäis.Korrata 2-3 korda 10-päevaste vahedega. SEE ON SIIS JUBA RAVIKS Exclamation
Usside ärahoiuks tarvitada sööda hulgas pidevalt tubakapulbrit (panen siis kevadel seemne maha Laughing ) ca 1g linnu kohta päevas ning sibulat ja küüslauku.
No ja linnud näevad ka haiged välja, kui parasiitide käes vaevlevad (köhivad, hingamine raske,nokk pooleldi avatud, hingab kuuldavalt ja on korisev ja vilistav,noka vahele koguneb lima ja linnud raputavad pidevalt pead,et limast vabaneda).
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 21:19

Kiti kirjutas:
Võtsin selle arutelu peale jälle välja oma targa raamatu Very Happy See kirjutab: ravimiks võib tarvitada Chenopodiumi õli 5g segatud 95g riitsinusõliga (kas neid tänapäeval saada on?), seda segu anda linnule korraga teelusikatäis.Korrata 2-3 korda 10-päevaste vahedega. SEE ON SIIS JUBA RAVIKS Exclamation
Usside ärahoiuks tarvitada sööda hulgas pidevalt tubakapulbrit (panen siis kevadel seemne maha Laughing ) ca 1g linnu kohta päevas ning sibulat ja küüslauku.
No ja linnud näevad ka haiged välja, kui parasiitide käes vaevlevad (köhivad, hingamine raske,nokk pooleldi avatud, hingab kuuldavalt ja on korisev ja vilistav,noka vahele koguneb lima ja linnud raputavad pidevalt pead,et limast vabaneda).

MINU OMAD SAAVAD TOIDU SEES PIDEVALT SIBULAT, ST KUI MINA MISKIt SIBULAST TEEN, JÄÄGID NEILE ANNAN. OLEN KA KUULNUD, ET KÜÜSLAUK TÕESTI AITAB. POES PEAKS OLEMA KÜÜSLAUGUPULBRIT MÜÜGIL, VAADATA SIIS TOIDUPSAKONNAS MAITSEAINETE RIIULILE.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 21:24

Kiti, meil vist sama raamat majapidamises, ma ka täna hommikul otsisin öökapile kogunenud virna alt välja Smile.
Niipalju ütles linnuvabriku proua veel: Pea meeles, kana muneb nokast - igasugune keemia, mida sa talle sisse söödad, läheb otse munadesse.
Igatahes jään huviga ootama, mida konsulendid ütlevad ja loodetavasti on nädalavahetusel aega farmaatsiafirmade kodanikke ka natuke torkida.
Minu omad saavad samuti pidevalt sibulat ja porrulauku, kuna mul on köögivilja hulgilaos 'käpp sees'. Iga nädal tuuakse mulle kaks korda kastitäis praak-köögivilja ja seal on ikka päris palju porrulauku hulgas. Kanad söövad seda hea meelega ja nüüd siis selgub, et see veel kasulik ka.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.02.09 22:20

Noh,see on selge ju,et kui me kasutame oma lindude ja loomade saaduseid,siis me sööme seda,mida neile nina ette anname.Kitsedele ussirohtu andes tuli kaks öödpäeva piim maha valada ja siis oli taas piim tarvitamiskõlbulik.
Eks ka kanadel tuleb see ussirohi ikka paari päeva jooksul välja,oleneb rohust muidugi.Üks rohi vist jah selline,mille tarvitamise järel kuu aega ei tohi mune tarvitada,aga see vast ka selline ,mida kasutatakse väga hullu tabandumise puhul.
Ja saage nüüd õigesti aru,ma ei propageeri,et andke aga oma elukatele ussirohtu,et see on väga hea ja kasulik vitamiin jnejnejne.Aga sellise jutu kummutan küll kohe,et ussirohi on asjata anda ja ajast arust teooria.
Nendelt arstidelt,kes ussikuuri vastu ,peaks küsima,kumb on hullema mõjuga linnu organismile,kas kord aastas ussikuur või siseparasiidid.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female
Postituste arv : 793
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Küüslaugupulber   24.02.09 3:52

Küüslaugupulber on müügil ka suuremas koguses, kui toidupoe maitseaineteriiuulis. Just täna Horteses (Tallinna külje alla Laagris) nägin hobutarvete osakonnas. Tundus olevat kilone ämber jahvatatud küüslauku, maksis 495.- krooni, kui mälu alt ei vea. Jätkub kõigile elukatele, mis majapidamises... Smile
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Lille
Tibu

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   24.02.09 8:03

Väga tore! Mina jälle targem ja üks looduslik vahend jälle kodu vet. riiulil juures! Peab sammud poe poole suunama:D
Tagasi üles Go down
hundilaps
Tibu

Female
Registration date : 19/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   24.02.09 11:42

Küüslaugu pulber kõlab küll hästi aga siiski, arvan et päris küüslaugu tükeldamine toidusse oleks kasulikum. Kindlasti leidub linnukasvatajatel tükike maad, kus võiks nt ise küüslauku kasvatada. Küüslauku on väga kerge kasvatada ja kui juhtubki, et peenar upub umbrohtu, elab küüslauk ikka seal oma õndsat elu. See variant oleks ka kõige odavam, lihtsalt tööd oleks veidi rohkem.

Mina varem pole selle peale tulnudki, et lindudel ka ussid võiksid olla ja roojas ju ka midagi näha pole olnud. Kuid on juhtunud, et keegi aeg-ajalt haigestub, terveneb ja jälle haigestub. Ning on tihti nende haigete seas just sellised, kel hingamisega probleemid. Nii et äkki ongi siis ussidest.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   24.02.09 19:47

Huvi pärast tuhnisin eile internetis ja püüdsin saada ülevaadet ussirohu kaustamisest kanadel. Üldiselt loetakse peamisteks probleemideks keeluaega munade kasutamisel (kuna kodulindude puhul kasutatakse sageli ravimeid, mida manustatakse ka teistele koduloomadele, siis puudub adekvaatne info keeluaja pikkusest ja kohaldamise vajalikkusest); resistentsus ja juhul, kui on tegemist mahekanadega, siis ka nö. ökomärgise kaotamisega apteegiravimite kasutamisel. Mõistagi ka ravi maksumus.
Lisan mõned huvitavamad lingid:
http://forum.backyardpoultry.com/viewtopic.php?t=551&sid=53516484c51105bca092e0dd07dd823c
http://www.moonlightmileherbs.com/FallNaturalWormer.html
http://chat.allotment.org.uk/index.php?topic=4348.0
Looduslike ravimite puhul on tore see, et on ära toodud ka kogused linnu kohta nt. sellesama küüslaugukeeduse valmistamisel. Ka õunaäädika joogiveele lisamise soovitus oli huvipakkuv.
Ühe veterinaariga jututasime ka eile päris pikalt. Ka tema hoiatas resistentsuse eest ja tahtis teada, kuidas kanapidajad suudavad erinevaid siseparasiitide vorme ilma proove/lahangut tegemata diagnoosida - erinevate parasiidivormide puhul kasutatakse ju erinevaid ravimeid. Tema sõnul on kõige olulisem kanu korralikult sööta, kanala, jooksuala, sööginõud jms. puhtana hoida ning seista hea eelkõige kodulindude immuunsüsteemi eest. Kui immuunsüsteemiga on kõik korras, on ka siseparasiitide esinemise oht tema sõnul kaduvväike.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   25.02.09 7:21

Hundilaps,räägi oma lindude hingamiselundite hädadest palun.Kuidas lindudel see välja näeb?Kas nina oleks justkui tatine või nad hingeldavad vmi?
Tagasi üles Go down
hundilaps
Tibu

Female
Registration date : 19/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   25.02.09 9:59

Üldse on meil selline probleem, et nii paari aastased kanad kipuvad ülerasvuma. Ise nagu ei söödagi neid üle. Suvekuudel on praktiliselt vaid rohu peal, ise otsivad omale söödavat õuest.

Hingamisega probleeme ongi just nende paksude seas. Mingi hetk on lind haige ja loid. Hingavad nokk lahti ja on krabinat kuulda. Võibolla mõni päev on nii ja siis läheb jälle üle. Selline lugu võib peagi uuesti korduda aga ei pruugi ka.

Nende paksude kanadega veel muresi, jalad jäävad kangeks ja enam ei mune. Linnud on vaevas, käivad pesal, aga muna ei tule. Lahkamisel ongi näha olnud, et munasari töötab, kuid munad välja ei tule.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: ussid   25.02.09 10:32

kaaliumpermanganaat, norsulfasol ja tavaline koduloomade ussirohi, vetaptegist. Valeri teab paremini , kuna mina olen lihtsalt huviline.Sorry Jaaniraoto nimelt
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Ussidest   25.02.09 10:37

Põrgu päralt, KÕRVITSA SEEMNET ; PÄEVALILL; SAIALILL; mida veel????? Millest ussid tulevad? Ära liialt poputa!!! See on tõsi . Anna linnule seda mida ta tahab ja mitte enne kui eelmine sööt on tilgatumalt otsas.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   26.02.09 0:30

Ja niisuguse vastuse sain põllumajanduskonsulendi käest:

Kas oled leidnud lindude pidamisalal midagi sellist mis viitaks usside
(siseparasiitide) olemasolule; väljaheidetes ussimunad, kanadel pole söögiisu, kanadel on pidev kõhulahtisus, kanade suled on sassis, tiivad
sorakil) või kõige hullem - muna sees on ussid. Kindlasti mitte.
Siseparasiidid levivad ikka saastatud sööda ja halbade kohapealsete pidamistingimuste tõttu (linde peetakse pidevalt samal alal, allapanu ei vahetata, jäetakse tegemata vähemalt 1x aastas lindude pidamiskohas meh. puhastus, kui võimalik, siis ka pidamiskohas deso). Kogu karjale manustatakse siis ravimeid kui eelpooltoodu puhul on midagi märgatud.
Profülaktika mõttes (iseenda rahustuseks, terved linnud seda tegelikult ei vaja) võib aastas 1 x kuuri läbi viia, kuid peab teadma, et siis väheneb munatoodang ja üldiselt pole mõtet paigata seda, mis katki läinud pole.
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja

Female
Postituste arv : 188
Registration date : 30/03/2009

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   23.05.09 0:06

Neid eelnevaid lugusi lindude ussidest lugedes, ei saa ma nüüd enam aru - on see tõsi või mitte, kuna eelmine aasta sai uuritud EMÜ prohvessorilt(kes selle alaseid loenguid peab) - kas hanedel on ussid? Mind naerdi välja ja öeldi, et lindudel ei ole usse, mis ei välista võimalust, et on mingeid muid parasiite. Seega imetajatele mõeldud ussirohud ei saa ka mõjuda asjale mida pole Neutral Niisiis ei oska seisukohta enam võtta.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Pille
Tibu

Female
Postituste arv : 45
Registration date : 06/05/2010

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 3:43

Kas keegi on oma linnu (lindude) väljaheiteproovi saatnud laborisse? Milliseid võimalusi selleks on?
Küsin, sest endal selline kogemus. Tahtsin teada oma lemmiklindude kohta, kas nad on absoluutselt terved ja ei põe siseparasiitide käes, ilma, et oleksin midagi kahtlast märganud. Ettevõtlik tohter Pae kliinikust Lasnamäel saatis laborisse (ma ei tea, kuhu) ja vastuse sain nii salmonelloosi, kolibakterite, bakteriooside ja parasitooside kohta. Vastus oli negatiivne Smile ja maksma läks kahe linnu proov koos visiiditasuga mul 100€
Ma ei tea, kuidas veelindudega on, kuid lindudel võib esineda usse. Olen lugenud välismaiseid lemmiklindude artikleid. Professorid vb. eelistavad nimetada iga ussi ja muud nugilist oma õige nimega ja üldväljendile-uss-ei suvatse asjasse süüvida kui otse peale ei käi.
Ma ka pole pädev, võin eksida, kui peaks neid ussiliike nüüd nimetama.
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 4:18

Laborisse proove pole viinud, kuid parajasti käimas lindudele kevadine ussikuur.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male
Postituste arv : 431
Registration date : 12/01/2011

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 5:41

Kas keegi koerte, kasside tilkrohtu proovinud pole, Põhimõtteliselt peaks ju sobima, oleks nagu lihtsam manustada ka. Mõni aasta tagasi õnnestus küülik sisse tuua kõrvalestaga (lugupeetud kasvataja tõuloom), selle jaoks koertele mõeldud asi toimis, loomaarst kartis, et saab shoki ja läheb ära, aga midagi hullu ei juhtunud. Aga looduslikest asjadest mingitele ussidele mõjub kõrvitsaseeme (saab panna jahvatatult pudru sisse), mingist vanast ravitaimede raamatust võiks midagi veel välja siblida. Tubakat vist ei tasu proovida, nikotiin on natuke karm asi. Usse tassivad laiali ja levitavad metsloomad, eriti kährikud ja rebased, ka siilid.
Tagasi üles Go down
Pille
Tibu

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 10:02

Kui jutt juba alternatiivravile läks:
Aed-liivatee (tüümian) (Thymus vulgaris)- kasutatav osa: ürt. Antibakteriaalne, antioksüdant, väljutab sooleparasiite, seedehäirete leevendaja.
Harilik maarjaohakas (Silybum marianum) - kasutatav osa: õied, lehed ja seemned. Kaitseb maksa. Vereringe puhastaja, tõrjub sooleparasiite. Antioksüdant. (???)
Viimase kohta sooviksin saada kinnitust kas on õige asi. Mõnel pool kirjutatakse et ohakas on mürgine. Tubakas toob kaasa muid hädasid, nö. kõrvalnähud.

Andmed võetud: http://www.herbsnbirds.com/herb-salad-for-birds.shtml
http://www.unitedparrotbreeders.co.uk/upb%20free%20foods.html

Ma ei julgeks proovida (ja ei teeks seda) koerte, kasside ussirohtu.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 10:19

Üldiselt on mul Söödatoas nüüd ka ussirohi olemas ja selline, mille kasutamisel munadel keeluaega ei ole - kellel häda, võib tulla ja oma lindudele soetada Very Happy

Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 17:40

Kiti pakutav ussirohi on samuti taimepõhine ja UKs lubatakse seda ametlikult kasutada ka mahelindude ussikuuritamiseks.
Tagasi üles Go down
LiiK
Tibu

Female
Postituste arv : 27
Registration date : 21/06/2009

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 21:33

Mina kasutan Flubenoli 5%.
Keeluajad;Seale 5 päeva,
kanad: lihale 3 päeva
kalkunid: lihale 1 päev
faasanid, põldpüüd: lihale 4 päeva
kanamunadel: 30 ppm raviannuse korral 0 päeva
Lindudel, kelle mune tarvitatakse toiduks, ei tohi kasutada suuremat kui 30 ppm raviannust
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja

Female
Postituste arv : 758
Registration date : 24/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 21:47

Mis te arvate, kui tekitaks uue teema lindude tervishoiu alla - ravimtaimed kui lindude alternatiivne ravi.

Siia saaks sättida alla kõik teadmised ja kogemused erinevate haiguste puhul erinevate ravimtaimedega. Kõigil pole suurt raha näpu vahel ja vet apteeki nurga taga. Tuleb läbi ajada alternatiivsete lahendustega.

Endal on kogemused olemas, mida meelsasti jagaksin. Kuid siin läheks ta ussikuuri teemast mööda.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin

Male
Postituste arv : 1070
Registration date : 19/02/2008

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   21.03.11 22:09

Buntik kirjutas:
Mis te arvate, kui tekitaks uue teema lindude tervishoiu alla - ravimtaimed kui lindude alternatiivne ravi.

Siia saaks sättida alla kõik teadmised ja kogemused erinevate haiguste puhul erinevate ravimtaimedega. Kõigil pole suurt raha näpu vahel ja vet apteeki nurga taga. Tuleb läbi ajada alternatiivsete lahendustega.

Endal on kogemused olemas, mida meelsasti jagaksin. Kuid siin läheks ta ussikuuri teemast mööda.
Aga miks sa ei tee ?Selleks ei pea uut alafoorumit tegema,tee teema selge pealkirjaga,alapealkirja veel tutvustus millest selles teemas juttu on ja palun.Kui asi käima läheb hoolitseme ka selle eest et see üldises jutus kaduma ei läheks.Jõudu ja pealehakkamist !

Pille
Tibu

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.03.11 0:44

Piret kirjutas:
Kiti pakutav ussirohi on samuti taimepõhine ja UKs lubatakse seda ametlikult kasutada ka mahelindude ussikuuritamiseks.

Aitäh Kitile, Piretile info eest.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.03.11 18:05

Verm X-i (seda saab Kiti käest ja netipoodidest) on vedelikuna lihtne kasutada ja doseerida. Lisaks jääb alati teadmine, et linnule pole mingit 'keemiat' sisse söödetud, kuna on neid, kes seda teha ei soovi.
Flubenol on kahtlemata kõige soodsama hinnaga, 600 grammine purk maksab 30.- eurot ja sellest piisab 1,5 tonni ravimsööda valmistamiseks. Seega on mõistlik kopereeruda ja purki kolme peale jagades (näiteks) ei tohiks summa tappev olla, toodet seevastu jätkub ikka väga pikalt. Doseerimine on muidugi tüütu, samas on tegemist tõestatult tõhusa vahendiga ja kui näiteks 1/3 purgist jätkub kolmeks aastaks, siis ei tohiks minu meelest väljaminek ka eriti suureks kujuneda. Kord aastas koerte-kassidega ikka veterinaaride juures käiakse või veterinaar koju tuleb, asi see siis talle nädal varem helistada ja paluda ka Flubenol kaasa võtta.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.03.11 22:50

Tere päikest. Pille, kust sa sellise asja nagu maarjaohakas leidsid, kas see on siia maale koos kapitalismiga tulnud, mingid dekadentliku sovjetiaja kirjanduslikud allikad viidet sellise asja esinemise kohta maarjamaal ei anna (puudub ka ladinakeelne viide, vaste).
Parasiitussidega on tegu vaieldamatult ühe kohanenuma parasiidirühmaga. Kuna tegu on eri liikidega, siis on neile ka nüanssides erinevad kohastumised. Üks ühendav asi on neil, see on elukeskonna pH tase, ehk kiire keskkonna aluseliseks muutumine peaks neile väga ebameeldiv olema. Selle jutu mõte on selles, et sügavallapanuga laudas võiks aeg-ajalt tuhka laiali loopida, mõjub sõnnikule ka hästi. Ülejäänud asi tahaks natuke põhjalikumat seedimist, sest igasugune meditsiin on viimasel ajal äriks läinud. Farmaatsias (ka veterinaarses) tähendab see seda, et igasugust asja leevendataks, mitte ei ravita või ei kõrvaldata. Mis lindudele tehtud asjadesse puutub, siis on selline sügav kahtlus, et kogu selle asja ideeline alus on üle viidud tööstuslinnu kasutusaja pikkusele (munakana-üks aasta, lihakana-6 kuud), rohkemat nagu pole otsest vajadust arvestada. Nagu ma siit foorumist aru saanud olen, on osal meist siin linnud, kes saavad "täiskasvanuks" 2, 5-3 aastaselt ja normaalselt elaksid ca 15 aastaseks. Sellisele linnule ohjeldamatult mingit keemiat siise sööta on natuke vastutustundetu, eriti arvestades, et nende neerud ja maks saavad naguinii söödaga kaasneva kahjustuse (põllumajanduskeemia mürkide jääkide näol). Äkki kellegil on käepärast informatsiooni parasiitide bioloogilistest elutegevuse alusest, mitte ainult nimi, pilt ja sigimine, nakatumine. Selleks, et millestki lahti saada peab väga täpselt teadma, mis asi see on.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.03.11 23:06

Põhjalikku infot parasiitide elutegevusest saaks ehk mõnelt parasitoloogilt.Vastavale alale mittespetsialiseerunud inimesele ei ütle ka tarku artikleid lugedes see teadus sisuliselt suurt midagi.
Igasugu parasiiditõrjete ja ka muude ravimite osas peaks alati kaaluma,kumb rohkem kahju teeb,kas tõrje tegemine või parasiitide vohamine organismis.Kaldun arvama,et viimane on sageli fiaskoga lõppev.
Üks mõistlik võimalus oleks alati enne lindude väljaheiteproov viia ja tabanduse korral siis alles tõrjet teha,aga kuna see on väga ebamugavaks tehtud ja ka maksab mitte just kõikse vähem, siis kardetavasti on tõrje tegemine lihtsam,käepärasem,rahakotisõbralikum.
Kusjuures on suhteliselt väheusutav,et mõni väljaheiteproov üldse negatiivse vastuse annab,mullas tuhnijad ja tigude/vihmausside sööjad nagu me linnud kõik olema kipuvad,eksole.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   22.03.11 23:34

Sibelle, kõrvalepõige teemast. Mitteakuutse puukborrelioosi kohta ütles sõbrast arst, et võiks ju välja ravida küll, aga selle saan tagasi paari kuu jooksul ja neeru ja maksakahjustus on selle ravi juures suurem, kui ravist saadav kasu, raviga immunsust ei kaasne ning ravi tuleks teha igal sügisel. Lindude juurde tagasi tulles, oleks meeldiv, kui seda "tõrjet" saaks teha taimse droogmaterjaliga, mida aeg-ajalt söögi sisse panna, ja mis mõjuks soojaverelisele kahjustusi tekitavalt. Prooviks parasiitide elu ennetavalt natuke ebamugavamaks teha. Esimene asi, tuleks hiirtest-rottidest, kui esmavaheperemeestest, lahti saada. Teod-sipelgad levitavad ka mingit saasta, sealt levib asi lihtsalt.
See mis proovide viimisesse puutub, siis esiteks on see kalliks tehtud, teiseks midagi seal ikka on ja kui ei ole, siis analüüsial on savi, mida ta sinna kirjutab (nõukaajal oli iga marutõvekahtluse proov alati "positiivne" IRW).
Entomoloogilis-meditsiinilisteabe saamiseks, mis oleks kuidagi praktiliselt kasutatav peaks selle info valdaja teemaga linnud-kodulinnud kuidagi seotod olema. Muidu on müra rohkem, kui asjaliku infot. Arst sellle teema jaoks vist parim pole, tema teab kuidas konkreetselt mingi ravimiga tappa, mitte seda kuidas elutegevus võimatuks muuta.
Kõige lihtsam tõestus teema "läbinärimisest" on see, et minul tarudes varraolest ei sigi (tahad tappa "portreteeri patsient")
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja

Male
Postituste arv : 272
Registration date : 27/02/2010

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   25.03.11 23:01

Kolisin ussikeste juurde ja kuna haridus väike siis küsiksin-mis asi on looduslik vastupanuvõime.Kui nüüd AIDS saada siis immuunsusvõime kaob aga looduslik vastupanuvõime jääb-saan ma õieti aru.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja

Male

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   26.03.11 1:37

Arst ei ole, aga piisavalt nendega vabal ajal koos viibinud. Immuunsus on asi mis saavutatakse mingi taudi läbipõdemisel, ehk tekkivad antikehad, mis ei lase enam sellel samal haigusetekitajal arenema hakata. Looduslik vastupanuvõime on seotud saasta hulgaga, mida organism suudab taluda, enne, kui midagi üles ütleb. Lihtsamini õeldes, üks ussike ei tee äkki midag, kaks hakkavad välja laskma oma väljheiteid (reeglina mürgised) ja teevad kaks korda rohkem jamasid, 10 keeravad vaikselt käki kokku ja kui juba sisse ära ei mahu siis hakkavad neerudele, maksale, ummistavad seedimise, ronivad kopsu, lihastesse, olenevalt konkreetsest parasiidist. Aidsiga vist ka sinnamaani kuni veel kobe oled, et mingite asjade suhtes vastupanuvõime ikka säilib, alkoholi suudad seedida, suitsu saad teha, kohe otsi ära ei anna, narkarid kütavad kama sisse, püsivad elus. MIngite asjadega on linnud kogu aeg elanud, kui vabalt looduses, siis äkki oskavad ennast ravida ka (inimene ju nii "tark", ega see oska sellist asja märgata), meie piirame nende vabadust ja ei lase kõike ise otsida, meie loodud keskkond ei paku ka miskit. Kui jahiga tegeled, siis peaksid teadma, kuidas sead ja rebased kirpudest lahti saavad.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Ussikuur lindudele.   Today at 9:08

Tagasi üles Go down

Ussikuur lindudele.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ussikuur lindudele.
» C vitamiin lindudele