KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 
 

 talveks...

Go down 
AutorTeade
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: talveks...   18.08.12 22:27

Tervist

Tuleb talve peale mõelda. Meil neli (ühe võttis rebane) noort kana, kes hakkasid juuli jooksul munema ja tuleks neile talveks mingi koht välja mõelda.
Erinevaid variante kaaludes (ära anda, supiks, tuppa, ...) tundub, et kuna kasvuhoone on ka vaja mingi hetk aeda tekitada, siis teeks 2-in-1.
Küsimus säärane, et kui perspektiivis ongi meie peres 4-8 kana vaja ära talvitada, siis kui palju ruumi neil vaja?
Viiekesi umbes 3m2 suuruses traktoris olles nokiti üks tagumik kah päeva pärast ära (millest siin ka varem juttu oli). Aga kasvuhoonete sama suurt kui enda elumaja ka nagu ei täi teha.
Mis oleks ruumi soovitus?

Parimatega,
eiku
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   18.08.12 22:50

Oi, ootan täpselt samal teemal nõuandeid, sest meil just sarnane plaan teha talveks kanamaja, mille saab külmal ajal kasvukasse tõsta.
Mõtleme siin selle ehitise suhtes, et kui talvel on kanad ühes kohas, siis ei saa see ruum olla liiga suur (et ikka kütta jõuakas ja neil soe oleks), samas ka mitte liiga väike, et neil sirutamiseks-kõndimiseks pinda oleks + õrred, söögi-joogikohad. Lisaks peaks kanamaja mahtuma kasvuhoone uksest sisse.
Praegune kanatraktor läheb meil kusjuures samuti kasvukasse ja see siis oleks jooksuaedikuks. No kui päike paistab ja kogu kasvukas soojem õhk, siis oleks tegelikult võimalus kanaloomadel ka kuudist väljas seal aedikus mulla peal käia. See aedik läheb meil ühe peenraosa peale eelkõige sel põhjusel, et ei tahaks, et kanad kogu kasvuhoone äras'ttaks.
Meie kanatraktori jooksuruumi mõõdud on 1x4m ja sinna läheb 6 kana, kellest 3 on sellised suurekerelised (braamad ja üks mix).
Aga optimaalsed talvise kanamaja mõõdud huvitaks mindki väga.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 793
Age : 52
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   19.08.12 8:27

2x2m majas said päris suur hulk linde suurepäraselt hakkama. Tõsi, iga vähegi pehmema ilmaga lasin nad välja jalutama.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.08.12 8:37

Hetkel käivad mõtted 8-10m2 kasvuhoone ümber ja mingi osa oleks talveks kanade päralt.

Jätkaks teemat natuke teisest aspektist. Kuna meil lauta ja muid loomi peale kassi ei ole, siis kuidagi tuleks seal talvekorteris sooja ka hoida. Kuna meil üks lagunenud saun, kus vana sauna keris sees, siis tõstaks selle kasvuhoonesse ja laseks selle peal mingi koguse (väiksemat sorti tünn) vett soojaks. Puudega saaks köetud ja vesi akumuleeriks. Vast kodumaise talve puhul saab nii + poolel hoida temperatuuri.
Käredamateks külmadeks teeks sisse veel mingi lisa väikse uberiku, kus kanad saaks nagu sprotid õlis üksteise külge soojendada.
Mõtteid, kriitikat, ... ?

Põrand kanadele puust?
Ja juhuks kui peaks isegi munemisega jätkama need linnud, siis kuidas pesakoht teha nii, et nad seda täis ei essutaks? Hetkel pean traktoris ja selle lasevad nad ikka öö jooksul mõnuga täis... traktori kuudi nurgas üks koht munemiseks aga seegi määrdub üsna kähku ja munad saavad mustaks. Olen pedant?

tänud kaasamõtlemast....
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja


Male
Postituste arv : 431
Age : 61
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.08.12 9:59

Kui lagunenud see saun on, kas sinna sisse panna ei saa, peale kerget kõpitsemist. Kasvuhoones on neil päeval tore kakerdada, on koht, kus lund ei ole ja vett pähe ei tule. Päike soendab ka natuke. See tünniga "keskkütte" süsteem on tore, aga kütad ennast segaseks (põlemiseks võtab kolle õhu sealtsamast ruumist, kus koldesuu on) ja kui lööb -20 kuni -25, siis on kaks valikut, kas uneaeg jääb napiks, või jäätub tünn ära. Sügavallapanu kütab ka ruumi, kui "käärima" on läinud, aga kasvuhoone on natuke õhukeste seintega. Kui kanu vähe, siis mingi ööbimiskuudi saad teha ka euroalust põhjana (alusena) kasutades. Põhi penoga ära soojustada, seinad, lagi kerge villa soojustusega, väike ventilatsioon, et niiskeks ei läheks. Sellisesse soojustamata kuuti mahuvad meil suvel 10 parti magama.
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.08.12 19:41

Tänud kaasamõtlemise eest.
Katkine saun ei sobi, sest see on väga niiske koht ja pime.
Vana sauna ahi on nö "eesruumist" köetav. Tõstaks kasvuhoonesse nii, et oleks õuest köetav... alternatiivina mõtlen ka mingi pocket-rocket'i (pocket rocket stove, kui googeldada) tegemist aga sellega on vist rohkem mängimist jälle.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.08.12 21:51

Kas see matkapriimus natuke tuleohtlik pole alalise küttekehana?
Küttevärk on ka meil samas veel päris suur mõttekoht. Kogu kasvuhoonet küll kütta ei jõua ja seega peaks soojendussüsteem ikka vaid kuudiosasse jääma.
Kogu kuut plaanis penoga ära vooderdada.
Põranda lahendusi aga hetkel mitu ja pole veel otsustanud, mis jääb.
Kui jääb nn. täispõrand, siis sellisesse väikesesse kuuti paneks kindlasti kas linoleomi või mingi muu kergemini puhastatava materjali peale. Niisama puit justkui imab sodi liiga palju. Kuigi võib ka mingi vahaga ehk töödelda, et oleks mustusthülgavam.
Lisaks tuleks teha õrrealune nii, et nad sinna siiski ei saaks tatsama minna, kuid mida siiski endal mugav puhastada oleks. Hommikuti on tõesti just õrrealune ju kõige lagasem ja sealt nad tassivad seda kakki ka mujale. Kaasa arvatud pesadesse.
Samas tundub, et sellise õrrealuse piiratud alaga jääks kogu kuudi põrandapind küllaltki väikeseks kuidagi? Või ei kujuta ma ise eriti ette, et kui palju nad seal jahedamates oludes siiski kõndida-sirutada end tahavad.
Ise teeks tõesti loomasõbralikult suurema kuudi, kuid siis jah, kohe kütteprobleem.
Põrandana veel parem aga oleks hoopis 2-kordne põrand. Peal rest (ideaalis ka mitte lihtsalt traatvõrk vaid mingi toekam rest, kus ka hea kõndida) ja all sahtel, kuhu siis kanakakk läbi kukub ja mida saab välja võtta ning suts puhtaks tõmmata.
Sügavallapanu süsteem jääks siis sinna kasvuhoone mullapinnale, kuhu soojema ilmaga saab siblima minna.
Kanakuudi puhastamine ikka küllaltki olulisel kohal tõesti, sest tööinimesena pole nii palju aega mässata igal varahommikul.
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.08.12 21:13

Ellimineerijale vastu küsimuseks... et talveks "ööbimiskuut" ... aga mis kanad päeval teevad?
Talvel ju õue ei lase. Minu jaoks see kanade talvel pidamine väga kahtlane :p
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 218
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.08.12 22:59

Asi selles ongi, et kasvuhoonesse võid sa ju mingi 1m2 köetava kuudiku püsti panna- seaduse järgi võib 1m2 olla vist 9 kana, kuigi minu jaoks saab selline pind olla vaid ööbimiskuut. Probleem on selles, et mis saab siis kui peab pikalt külma? Viimased talved on näidanud, et paar ndl jutti -25 pole mingi ime. Ma pole kraadimas käinud, seega ei oska öelda, palju kasvuka temperatuur erineb- kas sa laseksid -25ga oma kanad kasvukasse jooksma? Kas su kanad saaksid paar ndl- mõni kuu (ka seda ei saa välistada) sellisel kitsal pinnal hakkama? Terve kasvuka kütmist ma hästi ette ei kujutaks, kui sa just pole valmis 24x7 ainult kanadele pühenduma ja/või sul pole mõnda liigset miljonit, millega ilm soojaks kütta.

Mis puutub üldiselt kanade talvist pidamist, siis minu kanad käisid eelmine talv kuni -10ni vabalt väljas.

Kindlasti on võimalik mingil moel asi lahendada ka kasvuka baasil, aga minu arvates oleks see siiski mingi ajutine lahendus, seega kui vähekegi võimalik kaaluks ma siiski miskit püsivaamt.
Mis seisus see saun on- seinad, katus, põrand? Mida see "on väga niiske ja pime koht" täpsemalt tähendab? Kust see niiskus tuleb? Pimedus- kas aknaid on/on võimalik teha? Millised võimalused on lisavalgustuseks- arvestada tuleb sellega, et tegelikult vajavad kanad nii ehk nii talvel lisavalgust.
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.08.12 23:55

See "saun" on meil nö betoonplaatidega ja tellistest uberik mida omal jõul ümber lükata ei õnnestunud. Plaan see kivi känkar õue pealt üldse ära pühkida ja siis sinna oma äranägemise järgi kuur ja saun ehitada (äkki ka koht kanadele).
Aknaid teha... ma ei kujuta ette. Sama suur töö kui kasvuhoone ehitamine. Ja peal on betoon plaadid, kust tuleb niiskus läbi - kuna katus on kogu selle ehitisel pealt ära lammutatud. Hetkel hoian seal jalgrattaid suurema vee eest peidus aga see on tõesti ainult suurema vee eest.
Neid pikemaid külmasid ma kardan ka just.

Ja mis kanadel lisavalguseks vaja? Tavalised hõõgpirnid (ütleme, et kui on väike varu 100-vattiseid) asja asja ära?
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   27.08.12 1:03

Ka taas sõna arutluse mõttes sekka.
Selle kuudiosaga nuputame siin ka meie, et kuidas teha nii, et pikema külmaperioodiga nad seal nö. koha peal sees passides liikumisvaegusesse ei känguks. Hetkel vaatan, et isegi sellest 4m pikast traktorist (kuhu vaid aegajalt olude sunnil nad päeval + igaks ööseks turvame), sealt nad ikka vuhisevad alati suure hurraa-jooksu ja tiivaplaginaga välja. Vabaduses ikka mõnnam.
Seega - mis oleks need talvekuudi optimaalsed mõõtmed per kana, mida jaksaks kütta, kuid samas poleks ka vaid "kilud karbis" efekti?
Talvel kasvuhoonet nn. jooksuaedikuna kasutada - selle kasuks aga räägib minu meelest ikkagi see, et esiteks niiehknaa vaba pind, teiseks aga seal on eelkõige KUIV ja kolmandaks VALGE. Kogemus puudub, kuid olen aru saanud, et kanad ei pelgagi ehk nii palju külma, kuivõrd ikka niiskust ja tuult koos külmaga. Klaasmajas aga tuulevaikne igal juhul ja loomulikult ei saja ka igasugu sodi pähe või pole üle hangede-lörtsi kalpsamist. Lisaks on lootus, et ka käredama pakasega, kuid päikeseliste ilmadega, läheb kasvukas eluolu siiski päeva ajal üpriski soojakeseks. Mida taas lageda all ei juhtu. (Muide, öine temperatuurivahe pole kuigi erinev kasvukas ja väljas).
Kui ikka kanala-laadset või laudasarnast ehitist võtta pole (mis ilmselt väikesearvulise kanakarja või piiratud krunditingimustes küllatki tüüpiline seis), siis on ka selle kuudi koristamine-toimetamine kasvuka katuse all ikkagi mõnusam. Versus siis tuules-külmas-tuisus.

Kui endal oleks kasvuhoone ehitamine alles plaanis, siis teeksin aga sellise projekti, kus ei peaks seda kanakuuti mitte sisse tõstma (nagu hetkel leiutame), vaid kuut oleks kohe ühe osana juba kasvuka küljes, kust siis suvel saaks kanad käia kohe õue, talvel aga hoopis sisse.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja


Male
Postituste arv : 431
Age : 61
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   27.08.12 7:59

Eelmine talv ei saanud kanad, pardid välja, kui alla -15 läks. Pardid käisid -10-ga jääaugus ujumas, kui külmemaks läks polnud mõtet jääd katki taguda- külmus kiiremini, kui lõhkuda jõudsin. Aga meie kanad on sulisjalgsed ja mega hea "kasukaga".
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
avatar

Female
Postituste arv : 76
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 18:47

Meil oli eelmine talv 10 kana+kukk, laut/kuut oli ehitatud neile 15ruutmeetrine, peal laudis , soojustatud seest 20cm paksuselt põhuga ja pidasid ilusti vastu, tuli põles sees aj viisime pangega korra päevas sooja vett ka sinna, kanad kõik terved ja isegi mõne muna saime ka päevas;) Nüüd on meil 60 isendit ja soojustuse teeme selleks talveks sama (suveks kikusime lahti), mingit kütet meie ei teinud nt. Allapanuks oli ka ohtralt heina.
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 22:31

Ma küsiks teistpidi... et erinevad talvekodude kirjeldused on (nagu ma aru olen saanud) täispimedad. Ainult elektri tuli. Õige?
Aga kirjanduse järgi on valgus (mõeldud ikkagi vist päikese valgust) talvel eriti vaja... siis mis moodi? Kui talvekuudid on pimedad kastid, siis ootavad linnud nii kaua kuni ilm leebem ja siis saavad õue lihtsalt?
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 22:43

Ju nad peavad kunstliku valgusega leppima, talvel päev lühike, peab niigi kunstliku valgusega seda pikendama ja paljukest seda päikestki laudaaknast paistab.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 218
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 22:47

Minu teada on ka suured kanalad enamasti ilma akendeta, st ainult kunstvalguse peal ja seda nii suvel kui talvel. Liiatigi on meie laiuskraadil see talvine päikesevalgus nii ehk nii suht minimaalne- isegi kui teed puht klaasmaja, jääb seda väheks. Pealegi läbi klaasi paistev päike ei oma erilist mõju (peale valguse ja soojuse muidugi), seega ajab elektrivalgus asja ära küll.
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 22:48

Tsiteerides kedagi tundmatut... "kana on ju ka inimene"
Ma nüüd harjun selle mõttega.
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   23.09.12 22:58

Suurtes puurikanalates on kunstlik valgustus ja õhku saavad ka ventilaatoritega ,mis teevad kõva müra, aga kui juhtub olema voolukatkestus, siis on krahh majas, võivad ära lämbuda.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
avatar

Female
Postituste arv : 76
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   24.09.12 0:44

Ei, meil on kanakuudil ikka aken ka, päris valgus paistab ka sisse, aga aken on väike, 40cm*20cm, seega talvisel ajal on lisatuli ka vajalik;)
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   24.09.12 1:02

Pimedal ajal(juba praegu) kui päev lühike panen tule hommikul kella 6 paiku põlema.Kanad tõusevad hommikul vara üles ja lähevad õhtul varakult magama, vastupidiselt notsudele.
Juba sellepärast on lisavalgustus vajalik,... meil kukk hakkab nõudma kohe, kiremine kostab kööki ära.Nii kui olen tule põlema pannud, kukub kukk kanu õrre pealt alla ajama,eks kukel omad tahtmised, mis tahavad rahuldamist.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
avatar

Female
Postituste arv : 76
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   24.09.12 1:10

Meie hetkel lisavalgustust ei kasuta, kuna kanadel on vabaväljapääs, kasvõi hommikul kella 5-st;) Üldiselt ärkavad nad 6 paiku ja väljas kuulen neid askeldamas umbes 7paiku hommikul, magama sätivad umbes 19.00 paiku (nüüd ka farmist toodud kanad selle tempo omaks võtnud).
Tagasi üles Go down
ullortMale
Postituste arv : 4
Age : 34
Asukoht : Tuuru kyla, Ridala vald
Registration date : 03/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   25.09.12 8:05

siinkohal kysimus - mis on m6istlikud tingimused, arvestades kohaliiku talve. mul on ehitatud hetkel ehitatud soe kanala p6randapinnaga 6,25 m2, lisaks 6rsi piisavalt igale kanale ning kanala lae all veel yks magamispind - 1,25 m2, kokku seega 7,5 m2. Siinkohal siis kanadega nii, et kanu on 17, kukkesid hetkel 10 - ma ostsin kevadel hullu peaga tibusid niimoodi, et 10nest brahma tibust 7!!! olid kuked... Mnjah. Kuked v6ib 2ra syya v6i maha myya, selle p2rast ma ei pabista, kuid, kui palju kanu suudab koos 1-2 kukega sellisel pinnal talve yle elada?

Tuulutus, soojus, valgus ja toit on kvaliteetsed, kas pinda on piisavalt?
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   25.09.12 8:25

17-le kanale ja 2-le kukele peaks ruumi piisavalt olema.

http://loomakaitse.eu/kanade-pidamine/
Munakanade paiknemistihedus alternatiivmeetodil pidamisel on kuni üheksa munakana 1
m2 kasutatava pinna kohta.
Tagasi üles Go down
ullortMale
Postituste arv : 4
Age : 34
Asukoht : Tuuru kyla, Ridala vald
Registration date : 03/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   25.09.12 23:38

ait2h!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 793
Age : 52
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 0:38

Kui kavatsed ületalve pidada 9 kana ühel m2, siis peab ikka megahea ventilatsioon olema. Kinnises umbses kopsikus koolevad nad ammoniaagi, mitte liikumispuuduse kätte.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 0:41

Mul tekkis see küsimus alguses ruutmeetrite peale selle pärast, et nad üksteisele kalla ei läheks...praegune olukord näitab, et traktor (ca 1,5x3,5m) on viiele noorele äntukale vähe. Rebase abiga on talvituma jäämas kolm... aga vist ruumi võiks veits rohkem olla.
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 0:46

9 kana 1m2 põrandapinna kohta on miinimumnõue, kodustes tingimustes seda vähe loomulikult, aga 1,5x3,5 m 3 kana kohta vähe küll ei ole.

U-R T-Sinu uhkesse Taj Mahali mahuvad 17 kana kahe kukega talvituma küll,... no, kui juba kukel maja üle vaadatud ja rahul sellega...Hea idee muidu....pane pildid siia ka üles:
http://kodulinnud.4rumer.com/t3805-meie-leiutised-ja-ideed


Viimati muutis seda Sooääre (26.09.12 3:09). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
avatar

Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 1:56

meie kokkupandav kanapunker peaks lähipäevadel valmis saama ja tuleb ka ikka aknaga.
aga me ei pane klaasi, paneme plastiku. ja topelt.
lisavalguse paneme talve ajaks muidugi ka.

1,5x3,5 traktor on aga ka minu meelest suht suur siiski. meil 7-le kanalisele palju väiksem. ja ei kakle nad ühti. kuid meil nad samas põhiaja siiski vabalt ringikolamas.
kusjuures olen tähele pannud, et kui olude sunnil kanad päev otsa traktoris igavlenud, siis on magamaminek ka paraja õiendamise saatel. kui aga päeval vabalt mööda aeda ringi lehvitud, siis on ka õhtuhakul rahu kanamaailmas ja ei mingit kobinat. selles mõttes on see va traktor pika peale siiski ahistav vist ja sellest ka kanad kipuvad kaklema?
tiibu lehvitada seal traktoris ikka saavad? ei ole liiga madal?
Tagasi üles Go down
nemad
Tibu


Male
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 2:16

Ma tegin traktori siukse, et saaks ise ka mõnusalt linde korrale kutsumas käia vajadusel.

Nüüd mõtlengi, et kõikse lihtsam olekski traktoril võrk osa musta lauaga üle ja soe peale... aga kas võiks olla kaval mõte alt lahti jätta? et mulla peal oleks? Paneks ümber traktori maapinna äärde mingist soojapidavamat (paras hunnik märjaks saanud põhupalle seisab õue peal - laoks neid paksul ümber), et maapinna külm kohe alla ei poeks... aga siis oleks neil seal ka talvel siblimist ja ei pea ainult üksteise per..id nokkima. Mis arvate?

Aga ennem lõpetan oma maja sügistööd ära.
Tagasi üles Go down
Külaline
KülalinePostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 2:34

Alt võid ju lahti jätta, vanad laudad ka muldpõrandaga, aga allapanu paned ka ju.Siblimiseks võib tuhka panna, see neile meeldib.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
avatar

Female
Postituste arv : 76
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

PostitaminePealkiri: Re: talveks...   26.09.12 18:37

Meil ka kanamaja mulla peale ehitatud+põhkallapanu. Muldpõrand annab ise ka sooja talvel;) Ja kuna me vundamendiga ehitist ei teinud, panime kanamaja- ja aia alumise ääre kõik 0,5 meetri sügavuselt eterniidiga, et keski sinna majja sisse end ei kraabiks. On näha, et mõni on üritanud kraapida, aga kui eterniit vastu tuleb, on loobutud;P
Tagasi üles Go down
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: talveks...   

Tagasi üles Go down
 
talveks...
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: