KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
fosse
Muneja

Female
Postituste arv : 793
Registration date : 15/08/2008

PostitaminePealkiri: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 6:52

20-st munast koorus siis (mõningase abiga) 19 tibu. Viimane muna oli viljastamata. Praeguseks hetkeks on kõik enam-vähem kõbusad, hommikul olid 2 veidi väetid. Ühele tuli ortopeedilist abi anda ja kingad jalga teipida. Kõverdunud varbad pidid muuhulgas just koorumisaegse niiskusepuuduse märk olema. Aga ka see tibu tatsab oma teibitud taldadega vapralt ringi. Teine sai sooja veega vannitatud, sest oli rebujääkidega hullusti koos ja koore külge kinni kuivanud.

Olen oma esmakordse katsetuse tulemusega rahul. Pool aust kuulub muidugi Kitile, kelle käest tublide kanade hästi säilitatud ja hoolsalt pööratud munad hankisin Smile Tänaud kõigile, kes abiks olid ja kaasa elasid!

Inkubaator sisaldas kolme sorti mune - tillukesed sinised, valged Leghorni omad ja suured helerohelised. 21 hautamispäev läheneb lõpule. 20-st munast on koorunud 8 tibu. Asja teeb eriliseks see, et 8-st kuus on need väikesed sinised, kes koorusid juba varahommikul. Viimane sinine muna on ainus, millel pole isegi auku. Ülejäänutest on koorunud 1+1 ja kõik munad nokaaukudega. Mõnel on olnud tilluke auk juba ööpäeva. Erilist arengut pole märgata ja ka need munad, mis päeval veeresid ja piiksusid, on päris vaikseks jäänud Sad Kas peaksin muretsema? Kaua võib aega kuluda esimesest nokaaugust tibu koorumiseni, et see veel normi piires oleks? Temperatuur ja niiskus on olnud viimased 3 päeva stabiilselt 37,5 kraadi ja 70%. Ventilaatoritega masinaga siis tegu. Niiskust üle 70 masin ei lase tõsta.

Millal saabub see hetk, kus tuleks üks muna ise lahti nokkida? Andke nõu, kes oskab... Olen juba ette tänulik.

Viimati muutis seda fosse (27.02.09 0:46). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 6:57

fosse kirjutas:
Inkubaator sisaldas kolme sorti mune - tillukesed sinised, valged Leghorni omad ja suured helerohelised. 21 hautamispäev läheneb lõpule. 20-st munast on koorunud 8 tibu. Asja teeb eriliseks see, et 8-st kuus on need väikesed sinised, kes koorusid juba varahommikul. Viimane sinine muna on ainus, millel pole isegi auku. Ülejäänutest on koorunud 1+1 ja kõik munad nokaaukudega. Mõnel on olnud tilluke auk juba ööpäeva. Erilist arengut pole märgata ja ka need munad, mis päeval veeresid ja piiksusid, on päris vaikseks jäänud Sad Kas peaksin muretsema? Kaua võib aega kuluda esimesest nokaaugust tibu koorumiseni, et see veel normi piires oleks? Temperatuur ja niiskus on olnud viimased 3 päeva stabiilselt 37,5 kraadi ja 70%. Ventilaatoritega masinaga siis tegu. Niiskust üle 70 masin ei lase tõsta.

Millal saabub see hetk, kus tuleks üks muna ise lahti nokkida? Andke nõu, kes oskab... Olen juba ette tänulik.

Ise ei tohigi teha - kui sureb sees, siis olekski nõrk tibu tulnud ja sellist aidata ei ole vaja. Aga ikka oota Very Happy Kirjutasin sulle maili ka.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 6:58

Loodan et sa loed. tee munad kohe lahti . Sul un vent ju taga . Niiskust on vähe ja niii edasi .
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:01

Kiti, kui tibu ei ole 24 tunni jooksul koorunud, siis ta ei suuda iseseisvalt seda teha . JÄLGIGE HGAUDUJAT KANA !
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:03

Aga kui ma hakatuseks pintseldan neid augukohti sooja veega? Targad raamatud kirjutavad, et eri tõugudel võibki koorumisel ajaline vahe olla...
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:04

fosse kirjutas:
Aga kui ma hakatuseks pintseldan neid augukohti sooja veega? Targad raamatud kirjutavad, et eri tõugudel võibki koorumisel ajaline vahe olla...

Mina su masinat kahjuks ei tunne:( See tulebki katsetamisega. Enda omas küll piserdan koorumise ajal mitu korda ikka, teeb koore elastsemaks.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:09

Kontrollisin seda esimese auguga muna - auk siis 28 tundi tagasi tekkinud. Seest krõbiseb ja teeb väga nõrka häält. Kas ootan veel või nokin selle lahti? Ega kõiki pea ju puutuma. Ülejäänutel enamuses alles paari- kuni 10-tunnised nokaaugud. Ehk ongi mõned tibud nõrgemad. Ja masinat testin tõesti. Aga tibudest ikka kahju Sad
Tagasi üles Go down
Admin
Admin

Male
Postituste arv : 1070
Registration date : 19/02/2008

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:16

Tuleb ikka aidata,aitab iga ema ka,kui mitte muul moel siis vähemalt ergutamisega,väsis ära,koor kõva,soe õhk veel kuivatab ja teeb asja veel raskemaks,tuleb aidata ja kohe julgelt,kui sureb siis sureb ,aga mitte selle tõttu et ei suutnud koort piisavalt purustada.
Tagasi üles Go down
http://kodulinnud.4rumer.com
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:17

fosse kirjutas:
Kontrollisin seda esimese auguga muna - auk siis 28 tundi tagasi tekkinud. Seest krõbiseb ja teeb väga nõrka häält. Kas ootan veel või nokin selle lahti? Ega kõiki pea ju puutuma. Ülejäänutel enamuses alles paari- kuni 10-tunnised nokaaugud. Ehk ongi mõned tibud nõrgemad. Ja masinat testin tõesti. Aga tibudest ikka kahju Sad

No tundub,et ta ise jah välja siis ei tule,eks võid aidata. Paraku arvan, et sellest tibust asja ei saa - ma ka alguses aitasin nõrku, aga need siis tulid jube nõrgad ja tegime... Sad 10 tundi isegi pole veel hull.Vaata kuskil teemas oli siin ka märgitud, mis norm aeg. Kas äkki seal raamatus pole midag,mis ostsid. pean vist siis omasid vaatama minema.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:41

Aita neid. Ontõuge , gis iseseisvaltkooruvadki halvasti.Niiskus peab olema suur.See, et tibu on nõrk, eriti talvine ,on loomulik.saab ka neist asja. Esimene asi ,mis tee, on lilla vesi joogiks. Kaaliumpermanganaat nimelt. Tibutoit, vähemalt esimesel nädalal.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:44

alf kirjutas:
Aita neid. Ontõuge , gis iseseisvaltkooruvadki halvasti.Niiskus peab olema suur.See, et tibu on nõrk, eriti talvine ,on loomulik.saab ka neist asja. Esimene asi ,mis tee, on lilla vesi joogiks. Kaaliumpermanganaat nimelt. Tibutoit, vähemalt esimesel nädalal.

Minu kahe aasta katsetuste tähelepanek vastupidine - talvised ja varakevadised tibud kooruvad paremini, invaliide ei ole ja tibud on ka tugevamad Very Happy Tegin nii eelmisel,kui ka sellel aastal juba statistikat ja nii minu tulemused Laughing
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:48

Tubli ja ei vaidle vastu. Mul nimelt täiesti looduslik Embarassed eluviis neil. Haude temperatuur on oluline, eriti esimesel nädalal. Kanamuna ei taha sel ajal niiskust ja 3 esimest päeva peaks t olema 37,8-38,2
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 7:55

Temperatuur oli 37,5 ka siis ja niiksust 45%. Ma neid ei puudugi, kus 10 või vähem tundi auk on olnud. Selle ´ühe kõige vanema nokkisin otsast lahti. Membraan oli nagu pärgament lumivalge ja kõva. Las edasi poeb välja ise, kui suudab. Õks koorus vahepeal oma jõul ja pahandab nüüd häälekalt. Ühesõnaga jälgin neid kõige vanema auguga. Normaeg on enamsti antud 6-10 tundi peale augustumist, ega ma muidu muretsekski. Ehh, tänane öö jääb vist vahele. Tänan igatahes soovituste eest (kuigi need olid risti vastukäivad Smile ), uurin väljamaa foorumitest kah veel. Seda veresoonte värki tean ja uisapäisa koort ei rebinud. Opereerisin pintsettide ja maniküürikääridega.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 8:03

Ole palun nii kena ja eemalda kindlasti nahkkest!!! Ära karda neid aidata, peaasi ,et sa neid rebujääke kakkuma ei hakka .
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 8:17

Jah, eemaldasin membraani ka. See tibu oli ilmselt üldse vales asendis, nokaauk nimelt teravamas otsas. Midagi ma tibu küljest ei kakkunud, puhkab ja hingeldab praegu. Näis, kas saab asja. Leidsin ka selle detailse inglisekeelse õpetuse, kui kellelgi kunagi vaja läheb. Panen siis lingi: http://www.backyardchickens.com/forum/viewtopic.php?id=9316
Jälgin ülejäänuid. Augustamise ajad on mul kirjas. Ahjaa, temperatuuri alandasin ka 0,2 kraadi 37,3-ni. Tuleb pikk öö.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   26.02.09 8:26

Ära üle muretse . Ja unetu öö ei tule sul kindlasti. Oli aeg, kus mul toas oli 1000 broileri tibu. Vat siis oled unetu. Tegelesin 7 a tagasi sellise asjaga põhjalikult. Rekordkaalus broilerikukke lihakeha kaalus 4,7 Kg . uskuge või ei.
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female
Postituste arv : 506
Registration date : 21/01/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   06.03.09 4:59

Nägin eile niiiiiiiiiiii armsaid tibukesi, video pealt cheers cheers cheers
Keda huvitab, minge fosse kodukale, fantastiline tibula. bounce
NAUTIGE Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   06.03.09 7:55

ulaturo kirjutas:
Nägin eile niiiiiiiiiiii armsaid tibukesi, video pealt cheers cheers cheers
Keda huvitab, minge fosse kodukale, fantastiline tibula. bounce
NAUTIGE Very Happy

vaatasin ka fosse armsad tibud üle ja ootan ka huviga millal meie tibud kooruvad
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja

Female
Postituste arv : 110
Registration date : 18/04/2012

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   17.09.14 18:59

Ei hakanud uut teemat tegema. Käsil on mul siis elu esimene munade inkubeerimine täisautomaatse masinaga. 26.augustil panin segavereliste kanade munad inkusse ja 17.09 hommikul olid esimestel munadel nokaaugud sees. Üks tibu koorus kiiresti ja iseseisvalt, teine ainult liigutas muna ja piiksus. Õhtuks oli nokaauke juba viiel munal, kuid see hommikune auguga muna enam ei liikunud. Mõtlesin, et aitan natuke ja siis selgus, et tibu oli sisse juba ära surnud. Niiskus on olnud 69-79% ja temperatuur ei taha üle 35,5 tõusta. Pritsisin ka mune, kuid mul on 18.septembri hommikuks ainult 7 aktiivset tibu, 2 nõrka ja väetit tibu, kellel ma aitasin kooruda, 12 munal pole isegi auke veel ja kolm tibu on surnud munasse, jõudes teha ainult augu munasse.

Siit tekkiski mul küsimus - kuidas saab olla nii, et osad tibud on kaks tundi peale augu tegemist täiesti valmis koorumiseks aga juba surnud ja teised sama ajaga veel ümbritsetud veresoontega kaetud membraaniga? Nüüd ei teagi, kas aidata tibusid koorumisel või oodata ja kui surevad, siis surevad. Enesetunne on igal juhul alla nulli. Enda arvates teed kõike õigesti, aga ikka läheb midagi valesti! Sad
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind

Male
Postituste arv : 73
Registration date : 17/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   18.09.14 8:39

Kahju küll,kuid alati osa surevad kas muna sisse või peale koorumist.See on paratamatus,kuid leidsin tekstist et temperatuur 35,5 minu arvates on selline temperatuur liiga madal mina alla 37,5 temperatuuri ei lase algul 37,8 siis 15päeval 38,1-3 ja 18päevast 37,5-8 kuni lõppuni.Muidugi sinna juurde õhutamine ja jahutamine. sunny
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja

Female
Postituste arv : 110
Registration date : 18/04/2012

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   19.09.14 3:54

Mul oligi temperatuur koguaeg 37,5 ja natuke peale, aga lõpus kui peaks nagu niiskust tõstma, siis temperatuur kukkus allapoole ja enam 37 peale teda saada ei õnnestunud. Tänaseks on see peatükk lõpetatud tulemusega 27st viljastatud (minu arvates) munast 13 tibu, 5 munasse surnut ja ülejäänuid ei hakanud rohkema meelehärmi tekitamiseks isegi lahti tegema. Kui nad ei piiksu ega midagi muud ei tee selleks ajaks, siis ............ olgu nii.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake   Today at 14:50

Tagasi üles Go down

Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake
» Palun aidake tuvastada kurjategijat
» Kanatibude ja broileritibude müük
» Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?
» Palun õpetusi kana hauduma panemisel..