KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Noorkanad jalust nõrgad

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
mailis.kess
Noorlind

Female
Postituste arv : 80
Registration date : 19/04/2012

PostitaminePealkiri: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 1:15

Tere!
Mure selline, et 7 nädalased noorkanad jäävad järjest jalust nõrgaks. Nädala jooksul juba kolmas.
Esimesel oli peale esimest vihma pugu ummistus, mis minu jaoks oli esmakordne ja käisin temaga arsti juures. Arvasin, et midagi on kurku kinni jäänud. Velsker vaatas, et söögitoru on puhas ja terve, konsulteeris kellegagi telefoni teel, nõustas mind ja sain sellega korda. Linnuke hakkas uuesti sööma, kuid oli nii nõrk, et jalgu alla enam ei võtnud. Oli umbes ööpäev söömata olnud.
Nüüd nädal möödas, sööb ja joob küll, aga näha et ainult kirves ravib. Lesib külili, tiivad sorakil ja nokib sööta.

Üleeile aga märkasin, et üks teine noorkana tudiseb jalgadel ringi ja sööb kõhuli olles. Ja täna veel üks. Täiesti terve välimusega mõlemad, nokk ja silmad puhtad ja kuivad, jalad kompisin läbi, ei ole seal paistetust ega kuskilt katsudes hell. Sulestik puhas ja korras, päraku ümbert täiesti puhas... Aga käia ei jaksa. Jalad teevad all nõksat-nõksat ja lasevad ennast jälle kõhuli. Söögiisu hea.

Lugesin Pireti raamatu uuesti läbi, siinse foorumi sarnased teemad ka. Tegemist marans+araucana ristanditega. Need pole ju broilerid, kes ennast jämedaks söövad? Söögiks esimesel kuul oli tibude täissööt, keedumuna (trivitamiin joogivette), alates 1 kuust läksin tasapisi üle kanade täiendsöödale, natuke teravilja juurde, suur muruplats nokkimiseks ja siblimiseks. Päikest jagub küllaga, meil siin paar korda ainult sadanud.

Kas peaksin toitu piirama või peaks mingit ainet andma? Kas on võimalik, et tegemist mingi nakkusega? Panin täna igaks juhuks joogivette vitamiini. Haigetele roosa lahust ja tilgake vitamiini. Esimesena haigestunul on kõht ka lahti, talle andsin puutuhka noka vahele. Korraks aitas. Pesin ta sooja (roosa lahusega) veega puhtaks ja desinfitseerisin kogu kuurialuse ka veel ära.

Mida teha?

Tänud ette abi või mõne kontakti eest, kust telefonis küsida.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
vatijope
Tibu

Male
Postituste arv : 32
Registration date : 30/04/2013

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 1:32

Kas kanad seleeni mingil kujul saanud on?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 1:52

Ei ole, kui seda pole mineraali lisandis, mida Kiti kanalas müüakse. Toda olen paar peotäit juurde visanud, kahel korral.
Tagasi üles Go down
iivika63
Tibu

Female
Postituste arv : 33
Registration date : 20/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 3:29

RUMAL KANAKASVATAJA on see kes hoiab kopikat kokku ja ei anna lindudele spetsiaalset jõusööta või lahjendab seda ...või siis ei lisa kodutoidule seleeni,mineraale,vitamiine jne.
VÄGA RUMAL KANAKASVATAJA on see kes haige linnuga lemmiklooma kliiniku arste pidi jookseb,raha kahte lehte pillub ja lõpuks aianurgas kana igaveses puhkepaigas pisara poetab.
TARK LINNUKASVATAJA on aga see kes jälgib oma kanakarja ja vahel maitsvat kukesuppi sööb.
Tagasi üles Go down
vatijope
Tibu

Male

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 4:09

Kas teemaalgataja just seda eelnevat vastust siit otsima tuli...
Tervetele lindudele tuleks teha kiire profülaktika seleen, e-vitamiin jt. Küüslauk on näiteks üks seleeni võimalikke allikaid.
Haigeid linde üles poputada majanduslikus mõttes ei tasu. Lemmikloomana neid pidades on muidugi teised lood.
Loomaarstiga konsulteerimine on mõistlik. Oma haiguste puhul me ju reeglina foorumist ravi ei otsi.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 4:11

Rumal kommentaator on see, kes ei loe kirja läbi vaid tormab kohe tigedaid kommentaare pilduma.
Ma kordan -
Tibuna said nad tibudele mõeldud täissööta + keedumuna + trivitamiini joogi sisse. Jäi märkimata, et koorumisel sai igaüks tilga D vitamiini noka vahele.
Noorkanaks saades ehk 1 kuuselt läksid üle kanadele mõeldud täiensöödale + teravilja + keedumuna + mineraalset lisandit + vahest trivitamiini joogile lisaks. Saavad vabalt muru peal mütata ja mullahunnikus siblida. Loomiluklt ka köögivilja (porgandit jmt).

Mis jälgimisse puutub, siis veedan ma vähemalt!!! 5h päevas neid jälgides, nendega juttu ajades ja nende elupaika ja toidunõusid puhastades, hooldades.
Seega minu suurima lugupidamise juures, mine nurka ja häbene, kui ei oska muud teha kui solvata ja halvustada. Või ela oma rahuldamatust kuskil mujal välja.

Vatijopele tänud selgituste eest. Lugesin vahepeal netist seleeni kohta ja keetsin potitäie mune. Haiged said niipalju kui süüa jaksasid, teised kah paraja portsu. Vaatan, kuidas küüslauguga on ning lugesin, et ka kalas on palju seleeni. Kala on mul küllalt, delikatessi muidugi. :-)
Kukesupi teemaga on nii, et minu kirvemees pole hetkel käepärast. Ja kirvega võib haigeid "ravida", mitte teistele profülaktikat teha. Selge on see, et kui karjas on probleem siis tuleb põhjus välja selgitada, mitte lihtsalt kirvega karja kallale minna ja kogu hool.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female
Postituste arv : 590
Registration date : 16/01/2009

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 4:22

Ma ei loe teemaalgataja postitusest absoluutselt välja, millises suhtes on söödas täiendsööt ja teravili. Linnud peavad saama, olenemata vanusest, TÄISSÖÖTA; vahet pole, kas ostetud või kodus segatud. Suvalistest tunde järgi miksimistest igasugused söötmisega seotud tervisehädad alguse saavadki.
Esiteks on need linnud nö. täiskasvanud linnu söödale liiga vara üle viidud. Tibude täissööta võib rahulikult anda kuni kanatibude kahekuuseks saamiseni. Teiseks - nii noortele lindudele on tera natuke vara anda. Ka üleminek on toimunud liiga kiiresti, esimesel kahel üleminekunädalal (millega mina ei alustaks üldse enne, kui linnud on kaheksanädalased), ei tohiks ratsioonis teravilja tera kujul olla üle 5%. Kanade pugu areneb aeglaselt ja kui nende ratsioonis on kohe alguses palju töötlemata teravilja, siis nad lihtsalt ei omasta sealt midagi. Pugu ei suuda teravilja veel töödelda. Puguummistus ainult kinnitab seda. Kolmandaks - valk, eriti loomne, mida kasvueas linnud vajavad - kust see tuleb? Nii vanade lindude söödas peaks seda olema 18-20%. Neljandaks - mineraalipuudus. Kui mineraali pihuga künasse visata, siis nokivad esimesena jaole jõudvad ja tugevamad linnud selle ära ja teistele ei jää midagi. Kõik söödalisandid peavad olema söödaga korralikult segatud. Kui nüüd probleem on tõesti seleenis (ma küll pigem arvan, et vildakas ratsioonis, valgu- ja seleenipuuduses kombinatsioonis), siis tuleks seda anda JOOGIVEES. Küsi Kiti käest, tal on see vedela vitamiinilahuse kujul olemas. Kui tahad endiselt ise sööta segada, siis küsi Kiti käest ratsiooni.
Loomaarstist on kasu tõesti üksnes siis, kui ta on kodulindude tervisehädadega kursis. Enamasti nad ei ole. Oskavad ainult käsi laiutada ja dr. Kirvest soovitada.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
vatijope
Tibu

Male

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 4:58

Jutt kõik õige. Ideaalis.
Mäletan, et minu kadunud vanaema kasvatas kanu, mune tuli ja suppi tehti ka aeg-ajalt. Samas olen kindel, et elu lõpuni ei saanud ta teada, mida sõna "ratsioon" tähendab. Süüa said kanad täpselt seda, mis saada oli, harva ka seda, mida saada polnud. Kindlasti ei munenud nad 300 muna aastas, aga sellest polnud ka midagi katki.
Kas on uued tõud ja nende ristandid õrnemad või viga muus, võta nüüd kinni. Vabalt jalutav ja volilt süüa saav lind ei tohiks haigeks jääda, kui põhjused juba varasemas pole, näiteks vanemate toitumus/sugulus, haudere¾iimi vead.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 5:13

Oehhh. Ausalt öeldes ma ei tea, miks ma seda veelkord üldse rääkima hakkan - endal tekib juba rikkis grammofoni tunne. Tõul ja tõul on VAHE. Enne mingi tõu võtmist küsige, palun, inimeste käest, kes on neid juba mõnda aega pidanud - eriti uuemate ja nö. moetõugude puhul, nagu 'Easter eggerid' seda on - mida nende puhul eeldada ja oodata. Prantsuse marans on kapriisne tõug, eriti söötmise osas. Tõug, mis ei talu söödas suuremaid tükke ja reageerib esimese asjana puguummistusega. Lisaks reageerib see tõug absoluutselt igale stressorile esimese asjana munemise lõpetamisega. Antud tõugu on aretatud kindlale tunnusele - see nii ihaldatud munavärv tuleb ju mingite muude tunnuste arvelt!! Millised tunnused ristamisel domineerima ja mis veel hullem - võimenduma hakkavad, on sisuliselt võimatu ette öelda. Ja sellega tuleb alati, alati arvestada.
Ja ära pea oma vanaema nii lolliks. Kuusentali, Eglanti ja Priksi raamatud olid möödunud sajandi alguses täiesti olemas ja nendes on ka söödaratsioonid sees. Siis nimetati neid lihtsalt 'kuivsööda- ja märgsöödasegudeks'. Söötmisele keskenduv peatükk, muide, on selles raamatus üks pikemaid!! Kes tahab vanaemade jälgedes käia, võiks siis ka vanaemade-aegse õppekirjanduse ette võtta. Mööda külge maha päris kindlasti ei jookse ja näitab väga ilmekalt, et haigeks jäävad ka need 'vabalt jalutada ja volilt süüa saavad' linnud. Ja terviseteemaline peatükk algab sõnadega 'Parem hoida, kui ravida'.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 6:36

Mille või kelle jaoks on siis täiendsööt?
Minu tobe aru arvas, et täissööt on puurikanadele. Ja olen kolm aastat vabapidamisel kanadele andnud täiendsööta ja juurde teravilja, juurvilja jmt. Ja munevad mis mühiseb ja on täiesti terved ja tublid. Kusjuures olen mega vaeva näinud, et aru saada - kui suur on täiendsööda ja teravilja suhe ja mis peaks veel igapäevane lisa olema. Sest igaüks räägib ise juttu ja kirjalikud vastused on ka väga erinevad. Aga tahaks nagu õigemini ja paremini.

Pole ju normaalne, et ostan riiulile ritta kogu söödatoa keemilise nomenklatuuri. Ja lindude söötmiseks on mingit laborit tarvis.

Esimest korda ostsin oma tibudele spets sööta, juurde ADE AQUOSUM'it, D vitamiini, kahte erinevat struktuuri liiva, eraldi veel lubjakivi sõmerikku, iga päev keetsin mune, uue suure aediku said ka.
Ja esimest korda on nad haiged.
Tükeldasin neile nüüd suure küüslaugu, sõid peo pealt. Haigetele panin lisanoosi noka vahele.
Eks ma siis lähen homme ja ostan veel ühe 40kg koti tibude sööta.

PS! Suguluspaaritus on välistatud. Haudereziimi vead samuti, mul on täisautomaatne ja näitajad olid täpselt juhendi järgi.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 7:15

Tsiteerin linnukasvatajate infolehes ilmunud artiklit:
'Söödaseadus ütleb, et täissööt on segasööt, mis on oma koostiselt küllaldane looma päevase söödavajaduse rahuldamiseks. Levinud nimetuseks on ka ’täisratsiooniline segajõusööt’. Niisuguste söötade optimaalses koguses söötmisel on kaetud kõikidesse eri linnuliikidesse, produktiivsuse ja vanuserühmadesse kuuluvate lindude toitainetetarve. Täissöödad valmistatakse söötmisnormide alusel.
Söödaseaduse kohaselt on täiendsööt on segasööt, milles on suur teatud aine või ainete sisaldus ja mis oma koostiselt sobib looma päevase söödavajaduse rahuldamiseks, kui seda kasutatakse koos teiste söötadega. Täiendsöödas sisalduv söödalisandi kogus võib olla kuni viis korda suurem segasöödas lubatud söödalisandi kogusest. Kokkuvõtlikult, segajõusöödakontsentraadid e. täiendsöödad sisaldavad suurendatud kogustes proteiini, mineraalaineid ja vitamiine. Linnukasvatusega tegelevates majapidamistes saab neid edukalt kasutada täisväärtusliku täissööda koduseks segamiseks. Nende keemiline koostis on tavaliselt märgitud pakendi infolehele. Pakendi infolehele märgitud ka kontsentraadi ja teravilja protsentuaalne suhe valmissöödas.'
Teravilja on linnul kordades lihtsam omastada jahu, mitte tera kujul, eriti veel nii noortel lindudel, kelle pugu pole täielikult välja arenenud. Tibude puhul EI soovitata hakata ise söötasid segama just seetõttu, et asjad võivad väga lihtsalt käest ära minna ja siis on tehtud paha parandada väga raske. Seleeni tuleb meie tingimustes alati juurde anda. Igasuguseid vitamiine on alati mõistlikum LISAKS anda joogivees, siis on kindel, et kõik linnud neid enam-vähem võrdselt saavad.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 7:33

mailis.kess kirjutas:

Pole ju normaalne, et ostan riiulile ritta kogu söödatoa keemilise nomenklatuuri.

See oli nüüd küll natuke solvav Sad
Olen Söödatoa sortimenti valides üritanud igati mõelda just nendele, kes ei taha oma lindudele igasugu jama sisse sööta.

mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 8:34

Kiti, palun vabandust! See ei olnud mõeldud nii. See valik on nii rikkalik, et kõike seda üheaegselt koju osta tundub liiast. Selles mõttes, et mõni vajab ühte, teine teist... Aga kõike seda. Ja nagu selgub, õigeid valikuid teha ei oska.

Piret tänud, sain vastuse, mida vajasin.
Tagasi üles Go down
LeElf
Tibu

Female
Postituste arv : 16
Registration date : 28/01/2013

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 9:44

Söödaseaduse juriidilise lingvistika tipptaseme (sööt on sööt on sööt, mis sisaldab sööta) lihtne tõlge:

Täissööt on Statoili kohviautomaadi valmis cappucino, mis topsi voolab.
Täiendsööt on sama topsitäis lahustuvat kohvipulbrit.

Ärge jooge lahjendamata pulbrit, see võib kahjustada teie tervist!

AGA olgu vaikselt öeldud, et tibude kasvatamine kodumajapidamises ei saa ega võigi olla raketiteadus. Ei olnud seda ka Wana Wabariigi aegadel. Juura ei ole ka raketiteadus, vaid pelk sõnade seadmise kunst...

Käesolev foorum on asjaarmastajatele mõnusaks aruteluks. Tahaksin loota, et päris tõsised töuaretajad-kanakasvatajad ei ammuta oma teadmisi peamiselt sellest foorumist vaid jagavad siinsetes aruteludes oma kogemusi/teadmisi vähem teadlike asjaarmastajatega sõbralikult aasides ja ilma neile ülalt pikeerides pähe platseerumata...

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt võiksid kanafoorumi kasutajad siiski üritada mitte päris oma lemmikloomade nägu minna, et mitte üksteist veriseks nokkida.

PS. minu lemmik on kalkun, eks ma siis käin siin lihtsalt kulistamas ja sulgi puhevile ajamas Smile

Viimati muutis seda LeElf (29.05.13 20:52). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 10:04

:-)
Nüüd küsin, et kui mu tibud on saanud paar nädalat täiendsööta ehk siis seda kanget, ehk kontsentraati, siis ei tohiks ju olla millegi puudujääk vaid hoopis üleküllus millestki?

Viimati muutis seda mailis.kess (19.09.13 5:32). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja

Male
Postituste arv : 272
Registration date : 27/02/2010

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 12:19

Täiendsööt on nagu narkots-kanad harjuvad ja ilma neile ei sobigi muneda.Nähtavasti on seal peal kas 20% või 30% või mida iganes-nii palju seda pannaksegi.Ühes kilos söödajahus peaks seda lisa siis olema 200-300g.Need linnud on lihtsalt üledoosi saanud.Üledoseerinud narkareid näidatakse krimi saates ja millega see lõpeb sõltub eelnevast tervisest.Lükka see kotike momendiks kaugemale ja pane sellest soovitatud % pool-asi seegi kui ilma ei saa.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   29.05.13 22:57

Hea võrdlus muidugi.
Aga - täissööt, täiendsööt, söödajahu, seleen, mineraalne täiendsööt, vitamiinid, mineraalsed vitamiinid jne jne jne.

Kuidas teravilja, tõukude, tigude, köögivilja, naadi, kala, munaga jmt jääb?
Mõtlen võrdluseks inimlapsi - mitte miski ei veenaks mind, et kotike tasakaalustatud graanuleid või vitaminiseeritud piimapulbrit on lapse tervisele kasulikum kui ports ühepajatoitu ja klaas maapiima.

Sööda mõistetega panin tõesti puusse, tunnistan viga.
Kuid samas peaks linnu/looma organism ka ise tundma, mida ta tegelikult hetkel vajab, perenaise roll peaks olema pakkuda piisavalt mitmekesist toitu, teades mida miski sisaldab ja mida ta vajab. Aga iga terake grammides, protsentides üle kontrollida? Kui kana on puuris ja tal on kauss ees päevase toidunormiga, siis küll.

Aga vabapidamisel olevatel kanadel?
Miks kanad sügisel sööda tihtipeale alles jätsid ja teravilja eelistasid? Miks nad kevade saabudes just sööta sisse vihuvad ja teravilja välja sorteerivad? Kui vahepeal on vähem köögivilja saanud, siis vitsutavad selle hetkega sisse, kui aga mingi aeg volilt käes, siis on nende eelistus pigem kala?

Mina ei oska tõukudest ja naadist saadavaid aineid kokku arvutada ja protsentidesse lükata, seega puudub mul ikkagi nende lindude söögi üle 100% kontroll. Ta tuleb õhtuks kuuti, sööb natuke künast juurde ja naerab kõigi nende normide peale.
Vaielge vastu.

Muide, veterinaar mainis, et kui mul on veel haigestunuid, võib ka puukidega tegemist olla. Kontrollisin ega leidnud ja ma pole ise ka koduaiast kunagi puuke saanud. Kas teil on kogemusi puukidega kanadel?

Viimati muutis seda mailis.kess (09.06.13 4:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female
Postituste arv : 443
Registration date : 05/07/2008

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   30.05.13 0:38

Kas linnud,kes jalust ära,on kõhnapoolsed või prisked?
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   30.05.13 8:31

Esimene suri täna, oli täiesti nälginud olemisega ja tal jäi pugu uuesti umbe, kuigi on kogu nädala ainult tibusööda peal olnud, saanud lisavitamiini ja poputamist, sõi väga aplalt.

Teine on justkui ülejäänud karjast kopsakam (üks karja esimesi koorujaid ja seni igati tubli ja tragi linnuke olnud). Täna justkui juba tugevam kui eile, kuid ööseks panin jälle eraldi, teised olid veidi agressivsed temaga täna, kui karja hulka panin.

Kolmas, viimasena haigestunu on täpselt teistega ühesugune, ka seni tragi ja terve ja tubli olnud. Tema jätsin täna jälle karja hulka, jalad veel tudisesid, aga ta oli nii agar, et püüdis ikka kogu aeg teistega sammu pidada. Eraldi aedikus oli ta laisk ja vedeles nurgas.

Kõik nad on väga rõõmsameelsed ja vahvad. Lausa lendavad mööda aedikut, sibavad alati kohale, kui lähenen või hüüan või vilistan. Nagu väikesed vallatud lapsed. Söövad väga hea isuga, sebivad ja askeldavad kogu aeg ringi, ajavad läbi võrgu suurte lindudega juttu uudistavad kõike, mis näha ja kuulda :-))) Nii vahvakesed.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja

Female
Postituste arv : 443
Registration date : 05/07/2008

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   30.05.13 10:25

Mina ei usu,et asi on söödas.
Kas vanemaid linde karja spole,ainult need noored?Et keegi ära astuda ei ole neid saanud?
ka parasiiditõrje või kakaproov oleks omal kohal (kõhuvalu nt võib ka lindudel nö jalad alt võtta)
Kus sa arsti juures käisid?
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   30.05.13 19:37

Kas nad ei ole võinud endale sisse süüa mingit võõrkeha? Kas lahkasid pärast linnu ära?
Kas nisu, mida andsid, oli kvaliteetne? Näiteks minu ostetud nisu on nüüd kevadeks võtnud sellise kopitanud lõhna juurde, et ei julge lindudele anda - tibudele eriti.

mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   31.05.13 0:15

Võõrkeha ei olnud.
Ka teravilja kontrollisin enne uue koti avamist ja ka hiljem, mingit lõhna pole. Noorkanad said seda vaid mõne päeva jooksul kokku ehk paar peotäit kana kohta, suured linnud on kogu aeg sama vilja söönud. Ka oleks riknenud toidu puhul esmaseks reaktsiooniks seedehäired, arvan ma. Ühel haigestunud linnul on kõht täiesti korras, teisel veidi vedelam.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   09.06.13 4:13

Vaatasin järgi, et tibusöödas, mida mu linnud saanud on, on Seleen sees. Need mõned nädalapäevad, mil lisasin sööda sisse ka kanade täiendsööta ja teri, ei saanud ka seleeni puudust tekitada. Kuna kanad, kellelt haudemune korjasin, said täiendsööta ja mitte 30% vaid kuskil 40%, siis said ka nemad söödast tõenäoliselt üsna piisavalt seleeni. Pealegi ei suuda ma uskuda, et seleeni vaegus halvab täiesti erksad ja aktiivsed linnud jalust kolme nelja päevaga täielikult. Lugesin mitu päeva seleeni kohta käivat kirjandust.

Peale siinset kirjutist ostsin tibusööta juurde ja nad on taas tibusööda peal.

Nädal hiljem jäi jalust neljas lind. Kolmel viimasel polnud mingit pugu ummistust.
Olen ka puuke otsinud, ei leia.

Kirjutan lihtsalt, et ehk edaspidi keegi oskab kogemusi jagada.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja

Male
Postituste arv : 214
Registration date : 13/09/2009

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   10.06.13 21:02

Siin pole söödaga midagi pistmist.Kas jalutud on ühe kuke või koguni ühe kuke- kana järglased?Kui jah siis tuleb kukk välja vahetada.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   11.06.13 8:47

Ehk selgitad, Aasa?
Kukk on üks, kanad on erinevad. Aga kukk on tõeline iludus, igati tubli ja terve.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja

Male
Postituste arv : 214
Registration date : 13/09/2009

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   11.06.13 21:59

Ega siin midagi selgitada pole.Minul oli möödunud aastal heledate bramadega sama.Teised
värvid olid väga head ja tugevad.Samas need kanad mis ellu jäid on praegu head munejad.
Eks ta mingi geeni jama on.See tuleb väliselt täiesti tervele kanale suhteliselt kiiresti.Mõni
päev ja täiesti jalutu,kusjuures olemiselt erk ja sööb.Ja tundub,et see tabab mingis vanuses
hiljem pole midagi.Ja lõpeb surmaga.
Varem,kui kuked,kanad,koerad,kassid olid kõik omavahel sugulased polnud häda midagi.
Nüüd jookse kukk kaenlas verd vahetama ja on jamasid rohkem.Me valime ju välimiku
järgi aga mida ta kaasas kannab saab teada alles katsetades.
Tagasi üles Go down
Jaan

Female
Postituste arv : 8
Registration date : 15/04/2011

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   25.07.13 7:20

Ma loodan, et Mailis selle geenivea diagnoosi peale kukke kohe potti ei pista. Ehk saab ikka sööda või muuga asja korda. Kukk nimelt minu juures üles kasvanud ja lapsed ikka küsivad kuidas Papil läheb - ma siis näitan blogist pilte. Tervitused!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   26.07.13 1:30

Tere!
Ega ikka ei pane jah. Oletusi on igasuguseid, oletusel peaks ka mingi selgitus olema, et millest selline järeldus.
Olen vahepeal veel raha tuulde loopinud ja konsulteerinud veel mitme veterinaariga ning kõige tõenäolisemalt on B2 vitamiini puudus, mida muide tibude täissöödas, mida kasutasin, ei olnudki üldse. Sellepärast mul varem ka tibudega sellist probleemi pole olnud.

Panen siia copy-paste netist leitud tekstist.
Kusjuures minu ühe pesakonna tibudel just see raskem versioon oligi ja sabad alla kaardus tõesti. Teisel pesakonnal jalad nõrgaks ei jäänud, kuid osad linnud kasvasid ka kuidagi aeglasemalt kui teised ja sabasuled alla sorgu.
Haigestunutele andsin veterinaari poolt kirjutatud vitamiini, teistele ostsin tavalist pärmi ja pudistasin nädal aega iga päev kõigile ette. Nüüd on kasv kiirenenud järsult ja sabad kenasti kikkis. Haiged praakisin siiski karjast välja ja nigelamad linnud lähevad ka enne sügist potti.

Siin siis see kirjeldus:
B2 -vitamiin,  on üks levinumaid ja olulisemaid B-grupi vitamiine. Looduses sünteesivad B2-vitamiini kõik rohelised taimed ja enamik mikroobe. Sellest hoolimata sisaldab enamik lindude segajõusöötade koostisosadest riboflaviini suhteliselt vähe. Head B2-vitamiini allikad on söödapärm ja rohujahu.
Organismis osaleb B2 vitamiin hingamisensüümide koostises (Tohver, 1977). Noore kasvava organismi jaoks on B2-vitamiin kasvutegur, ta vaeguse esmane tunnus on kasvu pidurdumine. Esimesel elunädalal on tibudel olemas haudemunadest kaasa saadud B2 -vitamiini reserv. B2-vitamiini vaeguse korral jäävad tibud kasvus kängu, hoiavad pea ja saba tavalisest madalamal, seda nii lamades kui ka seistes. Esineb kõhulahtisust. Raskematel juhtudel tibud lamavad, üks või mõlemad jalad küljele sirutatud. Osal (10...20%) haigetest lindudest kõverduvad varbad sissepoole. Haigust nimetatakse kõverdunud varvaste halvatuseks. Kirjeldatud sümptomid kujunevad lindudel välja järkjärgult, 2...3 nädala jooksul.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Noorkanad jalust nõrgad   Today at 14:49

Tagasi üles Go down

Noorkanad jalust nõrgad
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Noorkanad jalust nõrgad
» kalkunil jalad nõrgad
» broiler jalust nõrk
» Linnu talu vrs Äntukad?
» Kas võtta tibud, noorkanad või miskit kolmandat?