KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Kanadel jalgadel mügarikud

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
mufi

Female
Postituste arv : 2
Registration date : 11/06/2012

PostitaminePealkiri: Kanadel jalgadel mügarikud   27.05.14 8:30

Osadel kanadel on jalgadel heledad mügarikud, algul arvasin, et vanadusest, aga nüüd avastanud, et ka mõnel noorel kanal. Guugeldades leidsin sellise tõve nagu lubijalgsus, sellega peaaegu klapib kirjeldus jms. Kas on keegi seda oma kanadel kuidagi ravinud ja millega? Muidu kanad ennnast halvasti ei tunne, munevad ka enam-vähem korralikult.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja

Female
Postituste arv : 218
Registration date : 24/05/2011

PostitaminePealkiri: Re: Kanadel jalgadel mügarikud   27.05.14 8:43

Kiti söödatoas on müügil vastav spray.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja

Female
Postituste arv : 179
Registration date : 23/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: Kanadel jalgadel mügarikud   28.07.14 23:44

Mul ka mureke.
Avastasin, et meie kõige tegijamal kana jalad korraga korrast ära.

Uurisin kusjuures nii meie foorumi kui muu neti risti põiki läbi selle jalgade lubijalgsuse suhtes, tshekkasin Kiti kanala lestasprayd (mida hetkel müügis polegi  Sad kuid samas mul ikka nagu väikesed kahtlused ja seega küsin üle.

Nimelt ei ole sellel kanakesel mitte sellised valged kestad või mügarikud nagu sügeliste puhul kirjeldatakse või fotodel näha vaid mõlemil jalal mõlema varba vahel hoopis selline suur punn. Ühel jalal kõvem, teisel pehmem. Ja ka jala all on selline justkui vedelikku täis kühm. Umbes nagu paise, see kõvem aga nagu konnasilm, sest kana neid punne nokkinud ja seega kõigil kärn peal.
Ei tea, kas see on siis ikka see lest või mõne muu kanajalatõvega tegemist?

Kuna Kitis jalalesta sprayd ei ole, siis tegin esialgu kana jalgadele lillavee vanni ja kreemitasin kana jalad kookosrasvaga sisse.
Kuudi küürisin ka puhtaks, kuigi oma meelest puhtusepuudust neil pole, koristan ikka iga päev ja õrred on ka regulaarselt puhastuses ja desopulbri all.
Kas siis ikka lest või mis "skumbria" mu kanal olla võiks?
Ja kas see paisujalgadega kana tuleks teistest eraldada?

Aitäh, kui oskate miskit kosta või rohtu soovitada.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanadel jalgadel mügarikud   29.07.14 2:23

Ise küsin ise vastan.
Suure netis-otsimise peale arvan, et mu kanal siiski selline asi nagu BUMBLEFOOT.
Ei tea, mis see eestikeeli on.
http://www.the-chicken-chick.com/2011/07/bumblefoot-causes-treatment-warning.html

Just täpselt nii need muksud mu kanal välja näevad kui seal piltidel ja videos näha.
Tegemist siis vigastusest tekkinud infektsiooniga. Mul see kana kõige aktiivsem, ehk siis miskit kaapinud nii, et jalad katki.
Kuna kana ei lonka ega miskit ja on selline käbe edasi, siis ma enne ei osanud tshekkida.. eeh.

Väidetavalt oleks vaja opereerida.
Mitte kirvega. Skalpelliga.
Sest ikka ilmatumalt tubli kana ja Kõige Suuremate Munade Meister.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanadel jalgadel mügarikud   02.08.14 0:17

Nii annan selle BUMBLEFOOT asja kohta igaks juhuks aru.
Eelkõige neile, kes kanahaiguste kirve-profülaktikale muid meetodeid oma munamamslite peal viljeleda viitsivad või raatsivad.
Pealegi tundub, et väga ebatavaline selline asi pole, kuna võib kana jalgadele tekkida suht lihtsast vigastusest,  kasvõi näiteks mõnda tervamat kivi siblides.

Eelmise lingi juures oli ka pilt, kuid meie kanal nägi asi välja selline:

Sellised "korgiga" punnid kusjuures olid kanal ka jala all.
Sinna alla nad kusjuures esmajärjekorras tekivadki ja kui tshekkasin kogu kanakarja jalalabad üle, siis ilmnes, et lausa veel ühel braamal sellised väikesed korgid talla all.
Kusjuures kanad ei lonka ega midagi, on kõbusad ja lõbusad ja seega kui ikka ei vaata, siis seda mumpsu ei näe ka.
Kui selline korgiga punn ka juba jala peal (nagu minu ühel kanal), siis muidugi asi tõsisem ja näitab, et tekkinud põletik on suht kaugele arenenud.
Ise see asi paraku üle ei lähe (loetu järgi), vastupidi, valmistab edasi arenedes kanale aina suuremat piina ja nuuh, siis varsti viib laialilevinud infektsioon kanakese ka kanataevasse.

Minu eelmises postituses olevas lingis asjast pikemalt juttu ja seal ka see operatsioonivideo.
Kuid sams sellist kanajalanüsimist siiski ette võtta polegi ehk vaja.
Esiteks on selline asi ilma narkoosita väidetavalt ikkagi suht valus kanale ja teiseks.. noh.. ebameeldiv ka endale. No mul küll hakkas parasjagu paha seda verist videopilti vaadates.
Igaks juhuks siis küsisingi antud asjas nõu ka oma koeradoktorilt, kes ka nüüdsest kanu peab ja tema siis soovitas kanajalgu lihtsalt kamprisalviga määrida. Et tema kanal just selline "bumbel" jalgadel oli ja kamprisalviga sai jalad paari nädalaga siiski täitsa ilusti korda.

Ise tegin seega nii:
Kana rätikusse ja mõneks ajaks jalgupidi vähe laiemasse ämbrisse, kus oli põhjas soe lillaveelahus.
Tume palakas peale ja nii see kanake seal mul a 10 minutit ligunes.
Siis kanake sülle (ikka rätikus ja palakas kergelt üle pea - nii ta on lihtsalt rahulikum) ja kana jalad puhtaks. Siis määrisin kanavarbad paksult kamprisalviga sisse ja sidusin loomasideme varvaste vahelt  peale. (Oi- need isekleepuvad loomasidemed on ikka hääd asjad! Mina lõikasin selle ühe laia sideme kusjuures kana jaoks lihtsalt laiusest kolmeks, et tekkiv sokk kanal ikka mõnusalt siblida laseks).

Lõpuks "kastsin" kana jalgupidi ka tuha sisse. No lihtsalt selleks et esimene kokkupuude maaga oleks ka nö. desinfitseeriv. Ja et küll küllale ja liiga-ei-tee jne.
Sellist leotamist-salvimist tegin oma kanale 2 päeva igal hommikul ja igal õhtul.
Tänaseks olid siis need tumedad kõvad korgid seal muksudel siis juba nii palju pehmed, et sai need pinsettidega ettevaatlikult eemaldada ja kogu löga ning muud kõva-moodustised sealt haava seest välja pigistada (nagu videos).
Salfakad ja antiseptik olid muidugi kogu aeg käe pärast.
Selle protseduuri tulemusena jäid muidugi kanale jalgadesse suht suured augud, kuid tegin haavad puhtaks, määrisin ümbert kamprisalviga sisse,  aukude peale panin teelehekestest padjakesed ning taas veidi tõhusamalt sai siis mähitud loomasidemetest sokikesed kanale uuesti jalga.
Ja ikka supsti igaks juhuks kana jalgupidi ka tuha sisse.

Teisel kanal olid kusjuured muksud suht varases staadiumis seal talla all ja kogu protseduur läks tuuunduvalt lihtsamalt.

Mõlemad patsiendid said lõpus eraldi nämmi ehk magusaid tikreid ja kalpsavad oma värvilistes sokkides rõõmsalt kanaaias ringi.
Sidemete vahetuse, haavade puhastuse teen neil edaspidi korra päevas ja õhtuti.
Täie tervenemiseni peaks minema a 2 nädalat.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kanadel jalgadel mügarikud   Today at 14:50

Tagasi üles Go down

Kanadel jalgadel mügarikud
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanadel jalgadel mügarikud
» Newcastle vastu vaktsineerimine
» Kana ja kukk haiged