KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Heidik

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Sibelle
Muneja

Female
Postituste arv : 443
Registration date : 05/07/2008

PostitaminePealkiri: Heidik   27.04.09 7:58

Mul on kolm paabulindu,kaks emast ja isane.isane ja 1 emane on suguküpsed,isane huikab ja tantsib kui pöörane,emane muneb juba tükimat aega.Hauduma veel ei ole läinud,loodan,et see varsti toimub.Teine emane on valge,2-aastane.KUI ta muidugi on emane,ma enam polegi selles nii kindel.Saba ta küll veel ei kasvata ja ei tantsi ka,aga samas on kannused oluliselt suuremad teise emase omadest.probleem sai aga alguse sellest,et peale aastast koosolemist ja kenasti kambas elamist hakkas isane eile järsku valget nokaga kuklasse taguma ja kloppis teise veidikese ajaga puhta veriseks.Siis läks teine emane ja üritas samuti valget peksta.ei jäänud muud üle kui valge eraldada haaremist.Nüüd siis nuputangi,et milles on probleemi.Kas on valge siiski isane ja pulma ajal ajab see täiskasvanud isase marru või siis sain järjekordse kinnituse,et linnud tõukavad vigase kambast julmalt välja (valge lind on nimelt tugeva silmavigastusega ja tõenäoliselt ühest silmast pime).Sellele väitele vaieldakse vahel vastu,aga kuna mina näen oluliselt rohkem nn haigeid linde kui terveid,siis peaaegu 100% tõugatakse vigane karjast välja.kes siis kuidas,sõltub linnuliigi käitumisharjumustest,aga üldsielt kipuvad nad ikka kõik viletsamat nokaga togima,ei lase sööma ja ei luba samale õrrele istuma.
Selline ootamatu jama on minu elu muidugi pea peale keeranud,sest teine aedik on katteta ja sinna katet tõmmata ,no see eeldab meeletut kulu ja ettevõtmist siin.Kärpisime siis nö põlve otsas valge tiiva ära ja jääb loota,et miski ega keski teda nii hullult ei ehmata,et ta üle aia peaks kargama.Koos on ta teises aedikus kitsede ja kanadega,vähemalt ei ole üksi.
Ahjaa,paar päeva enne seda intsidenti kolisime kanad paabude ruumist ära,et need saaks rahus pesitseda kui selleks tuju peaks tulema.paistab,et liigne rahu mõjus mõnes mõttes paabudele hoopis halvasti Evil or Very Mad
Paabude kasvataja Alvar ütles,et teised samavanad isased kasvatavad kuigi palju siiski sabasulgi ja veidike ka tantsivad,seega tundub,et siiski isase linnuga tegemist pole ja vaene silmahaige tõugati lihtsalt haaremist välja.
On ehk kellelgi sellist jama olnud ja kas olete hiljem väljatõugatu haaremisse tagasi sobitanud ?
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Heidik   28.07.09 7:51

Kaklemine ja vaenutsemine on tõesti linnuriigis igas grupis isaste vahel normaalne nähtus, see lihtsalt emaste pärast. Ise ütlen,et sperma on pähe löönud. Minu suured linnud nagu kalkunid, terve talve said erivanust isased hakkama ja siis korraga vahetasid nii emaseid, kaklesid hommikust õhtuni, lõid teisi veriseks jne.
Ühe väärarengu/vigastusega lind võib oma depressiooni tõttu(tema seda juba tunneb, et kuulub alamklassi )kasvult maha jääda või nõrgaks jääda...samuti juhtub seda pardiaias, et ühejalgne part või ühesilmne part tõugatakse või eemaldatakse väga kiirelt oma territooriumilt. Ja nõrkuse väljanäitamisel võivad samuti emased minna kallale vastavale isasele või ka nõrkadele emastele.
Tagasi üles Go down
Pyhaw

Male
Postituste arv : 1
Registration date : 28/07/2009

PostitaminePealkiri: Re: Heidik   28.07.09 20:37

tolplatalu kirjutas:

Ühe väärarengu/vigastusega lind võib oma depressiooni tõttu(tema seda juba tunneb, et kuulub alamklassi )kasvult maha jääda või nõrgaks jääda...samuti juhtub seda pardiaias, et ühejalgne part või ühesilmne part tõugatakse või eemaldatakse väga kiirelt oma territooriumilt. Ja nõrkuse väljanäitamisel võivad samuti emased minna kallale vastavale isasele või ka nõrkadele emastele.

Kusjuures see ei pruugi alati nii minna. Meil näiteks on vana emane hani, ma täpset vanust praegu ei teagi, aga vist oma 8-9 aastat, kui mitte rohkem. Tal on üks jalg vigane (ilmselt kunagi hobune astus peale), kuid ta on siiani nö karja juht. Teised on küll temast kõvasti suuremad/tugevamad/väledamad, aga kui vanamutt ees läheb või häält teeb, siis kõik jooksevad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Heidik   28.07.09 22:28

Karjajuhti ei vahetata välja tõesti ka siis, kui tegu on tema iluveaga. Kui aga karjajuhi eemaldad karjast, kus ta enne kõrgel positsioonil oli, siis peaks tekkima uus juht. Haned on väga perekondlikud linnud, olen isegi nende endi leina näinud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Heidik   

Tagasi üles Go down

Heidik
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1