KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Kalkuni käitumine?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
siiri
Noorlind

Female
Postituste arv : 94
Registration date : 21/02/2009

PostitaminePealkiri: Kalkuni käitumine?   01.05.09 23:25

Ma ei ole kindel, kas meie kalkun ikka käitub normaalselt. Ta nüüd küll muneb, istub ka pesal, vahest terve päeva istub ja siis tuleb jälle ära, on öösel õrrel ja järgmine päev läheb jälle pesale. Tänaseks on nüüd munenud mingi 15 muna ringis, täpselt ei tea, sest osad on koer ära söönud. Alguses ta iga päev ei munenud, viimastel päevadel muneb iga päev. Eile võtsime osad munad ära, tuttaval läheb kana haudele, andsime sinna. Ei tea nüüd, kas ta sai väga pahaseks, lõpetab äkki munemise üldse ära.
Aga muret tekitab see, et ta nii kaua seal pesal vahepeal istub. Kas nii peabki olema, kaua see muna munemine aega võtab? Äkki ta muidu soojendab need eelnevad munad ära, siis laseb jälle ära jahtuda ja nii kogu aeg. Siis ju ei tule neist enam midagi või mis?
Mis ma pean tegema? Kas on üldse mõtet haudele minemist oodata veel või võin hakata pannkooki tegema?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja

Female
Postituste arv : 491
Registration date : 27/03/2008

PostitaminePealkiri: mina teen nii   02.05.09 1:03

Mina olen ikka alati munad pesast õhtul kõik kokku korjanud ja kui jääb pessa juba kindlalt ,lasen tal kaks ööd-päeva tühjalt pesal olla ja kui näen,et ikkagi truult istub ka tühjal pesal,siis alles munad alla.Kui juba haudub siis naljalt pesalt ära ei tule,ei käi teine õieti söömaski.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind

Female
Postituste arv : 72
Registration date : 19/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   05.05.09 6:18

Minu kalkunid teevad kah täpselt samamoodi. Ja ma ka ei teadnud kuidas käituda. Aga sain siit hüva nõu. Ootan siis kuni kalkun pesale truuks jääb.
Küsin veel, et mitu kalkunimuna võib kalkunile haudumiseks alla panna?
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind

Female
Postituste arv : 72
Registration date : 19/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   23.05.09 6:31

Minu kalkunid jäid poolteist nädalat tagasi ilusti pesale istuma. Esialgu jäi üks kalkun truult pesale, panin talle 15 muna alla. Ja paari päeva pärast jäi ka teine kalkun pesale. Need 15 muna nad jagasid sõbralikult omavahel haudumiseks ära. Esimene nädal ei käinud nad peaaegu üldse pesalt ära, aga nüüd viimastel päevadel on nad kuidagi rahutud. Iga kord kui ma lauta lähen tulevad nad pesalt ära ja nagu nõuaks midagi, millest ma aru ei saa. Toit ja puhas vesi on ees, samuti haljassööt. Mis neil võiks puudu olla?
Tagasi üles Go down
siiri
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   24.05.09 23:39

No meie oma ikka veel muneb, kohati iga päev, kohati üle päeva. Aga pesale jäämisest veel märku pole. Ja ma ei taha sunniviisiliselt ka hakata panema.
Tagasi üles Go down
siiri
Noorlind

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   24.05.09 23:40

Aga kui kaua ma võin seda pesale jäämist oodata, enne kui võin kindel olla, et ta ei hakka hauduma ja võin munad koogiks teha?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   25.05.09 5:16

kui kalkun on noor ja muneb esimest aastat, siis võib munemine jääda õige väikseks jääda ehk u 20 muna ringi, eriti, kui lased kiirelt haudele. minu omal oli see 1 a küll 40 ringis, see aasta u 70 ringis, selliseks see maksimum ka jääb. kalkuni muna võib säilitada kauem, kui kanamuna. kui tahad tibusid saada, hoia alles ja jäta vähemalt alles uus pesatäis mune väikse varuga.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni käitumine?   Today at 17:37

Tagasi üles Go down

Kalkuni käitumine?
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kalkuni käitumine?
» Veider käitumine.
» Kalkuni sulgedest puhastamine