KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist

HomeHome  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Kanaema tibudega õue?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Kiti
Muneja

Female
Postituste arv : 1127
Registration date : 09/04/2008

PostitaminePealkiri: Kanaema tibudega õue?   11.07.09 23:55

Kuidas teie kand on käitunud,kui lõpuks tibudega jalutama saanud? Mul kahel kanal tibud ja kaks veel hauduvad. Rohkem,peale kuke, selles laudas kanu pole. Nüüd juba kahel kanal tibud nii suured, et lasin puuridest välja õuele jalutama, aga kanaemade vahel läks selliseks kähmluseks, et käisin neid rehaga lahutamas. Jube affraid Millal nad omavahel lepivad? Ja kuidas need teised kaks,kes alles emadeks saamas (pole puurides) nendega hiljem hakkama saavad? PS: mul hauduvate kanadega kogemusi vähe, eelmistel aastatel vaid üks olnud kummalgi ja siis probleeme polnud. Kaua ei saa ju neid hoida ka ainult oma tibudega koos!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
tayvo20
Muneja

Male
Postituste arv : 210
Registration date : 05/06/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   12.07.09 0:38

mul uks 2 tibudega teises ruumis koos muskuse mammaga kana tibudega kastis oue lahevad koos kanamammaga ise mul laksid 2paevaselt koos oma mammaga
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja

Female
Postituste arv : 209
Registration date : 01/04/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   12.07.09 2:52

mina lahutasin eelmine aasta kanamammasid luuaga Very Happy kaklesid vist 2-3 kuud aga tibud võtsin mõlemalt ära ja panin ühte aedikusse sest mul oli veel mõned kanad ja mammid kaklesid kõigiga praegu jälle 2 mammat kumpki eraldi üks veel kanalas kastis kuna ei ole aedikut kuhu panna
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   12.07.09 5:07

Mina tibusid enam ei eralda emast, kuna eelmisel aastal tegin selle vea ja kanaema suri mõne päevaga depresiooni Sad Eks ikka õpitakse oma vigadest. Aga see on ka jama,kui nad niimoodi sõdivad ja lõpuks on neid tigedikke ju 4 koos!!! Samas on naljakas vaadata, kui emade vahel kaklus käib, siis on pojad kahes leeris - ühed oma puuri juures ja teised oma juures tulemust ootamas Smile Mis vanuses ema oma poegadest võõrduma hakkab ja neid saab ära võtta,kas keegi teab?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   12.07.09 5:47

kogemused näidanud, et 1,5-2 kuuselt.
meil kalkun ka praegu ikka tibudega koos, mis sest et neil juba sulg vahetunud ja kaalu ka terve ports.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 0:18

Nonii, nüüd tean ka vastsut sellele,et millal kanamamma enam ennast emana ei tune. Pojad praegu 1kuu ja 5päeva vanad ja kana on juba 3 ööd ilma poegadeta laudas maganud - ise läks ja pojad huviatsid ainult 2 esimest hommikut veel. Täna oli juba nii tähtis, et sõdis oma poegadega - nimelt ajas ära paremate palade juurest Mad Vaatame siis,millal uuesti munele hakkab. Ise kujutasin seda emaks olemise protseduuri kanal küll pikemalt ette.
Samas on kukk väga hoolitsev ja tibud oma "tiiva alla" võtnud, kutsub nüüd ise neid sööma jne. Very Happy
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 1:50

Kiti kirjutas:
Nonii, nüüd tean ka vastsut sellele,et millal kanamamma enam ennast emana ei tune. Pojad praegu 1kuu ja 5päeva vanad ja kana on juba 3 ööd ilma poegadeta laudas maganud - ise läks ja pojad huviatsid ainult 2 esimest hommikut veel. Täna oli juba nii tähtis, et sõdis oma poegadega - nimelt ajas ära paremate palade juurest Mad Vaatame siis,millal uuesti munele hakkab. Ise kujutasin seda emaks olemise protseduuri kanal küll pikemalt ette.
Samas on kukk väga hoolitsev ja tibud oma "tiiva alla" võtnud, kutsub nüüd ise neid sööma jne. Very Happy

APPI KUI LAHE ET KUKK TIBUD OMA HOOLDE VÕTNIUD SEE VÕIB KÜLL LAHE PILT OLLA
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female
Postituste arv : 506
Registration date : 21/01/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 2:34

Minul kanaemad hakkavadki poegi nokkima ja kiusama, mingi aeg ja siis tulevad kuked appi. Algul tibud ei saa aru, miks võõras lind kluksub ja toitu edasi-tagasi nokavahelt alla kukutab, aga asi saab ruttu selgeks.
Mul pilt ka pandud kuidas kukk sõidutab tibusid lausa seljas, kaks korraga. Kui mõni peaks seljapealt alla kukkuma, siis kohe on järgmine asemel.
Kuked on veel nii uhked koos tibudega ja lähevad õrrele ka pisikeste kõrvale tuttu. Emmed lähevad juba uuele ringile.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
yllepille
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 7:32

aga kas enne seda olid tibud kanamammaga siis eraldatud aedikus või käis kanamamma tibudega niisama ringi?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 7:36

Minu omad olid braamade aias aga eraldatud oma kinnisesse majakesse, siis nädala jagu käis koos tibudega sealt sisse-väljs ja nüüd hülgas täiesti. Täna käib ja ainult terroriseerib oma lapsi,nagu oleks täiesti võõrad Sad Teine ka tibudega jalutamas, ei tea,millal see otsustab, et aitab emaks olemisest. Uhh, ja siis kahel veel üsna varsti pojad tulekul. Äkki sellega tibutamine selleks aastaks lõpeb Smile
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja

Female
Postituste arv : 530
Registration date : 10/04/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 8:32

Minul tibud 1 kuu ja 3 päevased.On koos kanaemaga eraldi aedikus.Hetkel veel ikka kaisus magavad,kuigi on selline tunne,nagu kana tahaks nüüd ära nende juurest.
Tagasi üles Go down
ekana
Muneja

Female
Postituste arv : 116
Registration date : 26/06/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   15.07.09 9:59

Põnev lugeda teie kanaemmede kogemusi. Mul jäi täna hommikul braama hauduma. Käis pool hommikut ja otsis sobivat pesakohta ja valis siis kapiriiuli välja. Kui munaga hakkama sai, kukkus paduani kukk (kes on poole väiksem kui braamakana) uhkelt kirema ja kaagutama ning istus pool päeva pesal istuva braama kõrval ja tungis mule kallale kui üritasin kana alla vaadata kas on ka midagi või istub niisama. Peab ennast vist iskas...eks näis kas tuleb ka midagi sealt kana alt või on lihtsalt niisama pesal
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   16.07.09 2:07

yllepille kirjutas:
aga kas enne seda olid tibud kanamammaga siis eraldatud aedikus või käis kanamamma tibudega niisama ringi?

Kui kanad on haudumas, siis on nad tavalises pesakastis(üks puur on mul küll VIP, sest seal ka liivakast haudujale), tibud koordunud on aeg minna tibulasse.
Tibulas on mul siidikukk, keda teised kuked kiusavad. Otsustasin ta lasteaeda panna, nüüd on tema roll siis kantseldada KÕIKKIDE tibudega, kes oma emmedega tulevad. Ta lahutab ka kaneemasid, kes kaklema kipuvad.(lasteaia juhataja) Wink Selline konveier süsteem.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   16.07.09 2:56

eile just kontrollisin üle, kahekuused tibud ka veel kalkunitiiva all ja kuke hüüu peale tulevad ka palasid püüdma.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   23.07.09 20:24

Kuna mul nüüd terve haudeprotsess siia kirja saanud, siis nüüd on käes ka see aeg, kui sain sellelt braamalt peale tibusid esimese muna. Seega peale hauduma laskmist 2kuud ja 5päeva hiljem. Pean siin nagu päevikut Very Happy Samas hea ka ise hiljem meelde tuletada Laughing
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   23.07.09 22:04

Mina sain ka oma haudumas käinud äntukalt eile ja tän muna. Sai eile õhtul ta tibudest eraldatud ka nüüd.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   23.07.09 22:05

Mina sain ka oma haudumas käinud äntukalt eile ja tän muna. Sai eile õhtul ta tibudest eraldatud ka nüüd.
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   23.07.09 22:32

ulaturo kirjutas:
yllepille kirjutas:

Kui kanad on haudumas, siis on nad tavalises pesakastis(üks puur on mul küll VIP, sest seal ka liivakast haudujale), tibud koordunud on aeg minna tibulasse.
Tibulas on mul siidikukk, keda teised kuked kiusavad. Otsustasin ta lasteaeda panna, nüüd on tema roll siis kantseldada KÕIKKIDE tibudega, kes oma emmedega tulevad. Ta lahutab ka kaneemasid, kes kaklema kipuvad.(lasteaia juhataja) Wink Selline konveier süsteem.

seda pilti tahaks näha sa riputa ka pilt kuskile ülesse Very Happy
Tagasi üles Go down
tikand
Tibu

Female
Postituste arv : 23
Registration date : 05/05/2009

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   24.07.09 6:44

Meil hoiab must segatõugu kana oma tibusid väga .Kass nihverdas end nende võrgualusesse ja kanaema ei lubanud tibusi sabatagant kaugemale ja kass sai kõvasti pahandada.Mu poeg läks tibusi toitma ja lahutas selle vastaseisu.Kass oli küll meie enda oma aga kana käitus väga proffilt.Kanaemade kakluses võivad aga tibud kaotajaks jääda,kes siis laste järele vaatab?Kui tibud on samavanad võiks ju tibud ühe ja parema hoolitsevama ema alla panna.Eeldusel et kana tibud omaks võtab
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   25.07.09 0:50

yllepille kirjutas:
ulaturo kirjutas:
yllepille kirjutas:

seda pilti tahaks näha sa riputa ka pilt kuskile ülesse Very Happy

Tibudest on saanud nüüdseks juba noorkaardiväelased ja sama suured kui kukk ise:) , otsisin piltide seast neid kuke kantseldamisi, aga see on väga pika-ajaline protsess. Piltide hulk on kohutavalt suuuuuuur Smile
Kunagi panin mingi pildi siia foorumisse ka üles , kus kukel tibud seljapeal tukkumas, aga ei leidnud ma sedagi üles cheers
Momendil on kolmel kanal tibud järgi, kui tited sõimerühmas lõpetavad ja lasteaeda üle lähevad, eks siis annan märku Wink
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   17.08.09 7:35

Ja nüüd siis lõpetan oma päevikut - emad on lapsed hüljanud, aga loodus tühja kohta ei salli ja kukk on nüüdseks tibud lapsendanud. Kui hakkama saan, siis lisan ka pildi juurde Very Happy

Saingi hakkama cheers

Kusjuures kõik lapsed ei paista välja - neid on seal vähemalt viis!!!!
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   17.08.09 7:43

supper lahe pilt
aga kui minul praegu kanamammal kasvatada tibud praegu 50 päeva vanad need on aedikus koos mammaga kas siis lasen vanakuke aedikusse? kuna aeda ei julge veel väikseid tibusid lasta kuna seal siblivad varsti siis 3kuused kukepoisid ringi samuti varesed kes pisemaid käivad hirmutamas
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   17.08.09 8:15

yllepille kirjutas:
supper lahe pilt
aga kui minul praegu kanamammal kasvatada tibud praegu 50 päeva vanad need on aedikus koos mammaga kas siis lasen vanakuke aedikusse? kuna aeda ei julge veel väikseid tibusid lasta kuna seal siblivad varsti siis 3kuused kukepoisid ringi samuti varesed kes pisemaid käivad hirmutamas

Selliselt mina katsetanud ei ole, lasin ju kana koos kuu vanuste tibudega hoopis teiste hulka. Ja nüüd olen järjest sinna noori juurde pannud. Aga proovi ära ja siis saame ka teise versiooni teada, kuskohast need teadmised muidu ikka tulevad Very Happy Ega kana kukel lastele liiga ikka ei lase teha.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja

Female

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   24.11.09 0:18

Ma olen nüüd oma 1,5 kuused tibud koos kanaga õue ka tassinud teise aedikusse.Õues meil siin 7-7,5 kraadi sooja .Kui ma nad nüüd ka ööseks sellise soojaga õue jätan,kuna see suurem aedik kui laudas olev,siis kas tibudel külm ei hakka?Kui siin külmemad ilmad olid ja miinustes siis laudas oli ka vajepeal nii +5...+6 kraadi sooja.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kanaema tibudega õue?   

Tagasi üles Go down

Kanaema tibudega õue?
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanaema tibudega õue?
» Kana tibudega
» Palun abi - mure kääbuskana tibudega
» Mõrvar kanaema